„Lietkabelio“ uraganiškas puolimas antrojoje mačo dalyje išvijo K. Maksvytį iš aikštės

Lietuvos krepšinio lygoje (Betsafe-LKL) lyderių dvikovoje aistros liejosi per kraštus. Klaipėdos „Neptūnas“ (4-1) dvikovą buvo priverstas baigti be vyriausiojo trenerio Kazio Maksvyčio, kuris už dvi technines pražangas buvo išvytas iš aikštės.
R. Lukoševičiaus nuotr.

Be komandos vairininko likę klaipėdiečiai Panevėžyje 76:88 (19:14, 15:23, 21:33, 21:18) pralaimėjo „Lietkabeliui“ (5-0).

Mačą geriau pradėjo klaipėdiečiai, kurie antrojo kėlinio pradžioje pirmavo 21:14, tačiau tuomet „Lietkabelis“ surengė spurtą 9:0 ir persvėrė rezultatą savo naudai (23:21).

Mačo lūžis įvyko trečiajame kėlinyje, kuomet panevėžiečiai pelnė net 33 taškus, kuomet per pirmuosius du ketvirčius buvo surinkę 37. Šiam spurtui nemažą įtaką turėjo Maksvyčio techninė ir Juano Palacioso nesportinės pražangos. Po trijų kėlinių šeimininkai pirmavo 70:55.

Situacija visiškai pakrito paskutinio ketvirčio pradžioje, kuomet Maksvytis užsidirbo antrąją techninę pražangą ir buvo priverstas palikti aikštę, jo komandai pralaimint 59:77.

Tai, regis, įkvėpė komandą, nes Simas Galdikas pelnęs 9 taškus skirtumą sumažino iki 70:79. Visgi netrukus Kšištofas Lavrinovičius realizavo baudos metimus, Adas Juškevičius smeigė tritaškį ir mačo nugalėtojas tapo aiškus (84:72).

Klaipėdos komandos gretose šiandien debiutavo Tomas Delininkaitis, kuris per 15 minučių pelnė 3 taškus (1/4 trit.), atkovojo ir perėmė po 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, 2 kartus prasižengė ir surinko 2 naudingumo balus.

„Neptūnas“ šiandien pataikė tik 4 tolimus metimus iš 23 bandymų (17 proc.). „Lietkabelis“ varžovus žudė būtent tritaškiais, kurių pataikė 11 iš 23 (48 proc.).

„Lietkabelis“ pergalingą žygį galės pratęsti sekmadienį namuose priimdamas Prienų-Birštono „Vytautą“. Klaipėdiečiai šeštadienį Utenoje žais su „Juventus“.

„Lietkabelis“: Adas Juškevičius 16, Donatas Tarolis 15, Kšištofas Lavrinovičius 14, Vaidas Čepukaitis 12, Lorenzo Williamsas 9.

„Neptūnas“: Arnas Butkevičius 19, Simas Galdikas 15, Juanas Palaciosas 13, Edgaras Želionis 9.