Lietuvos rinktinė įspūdinga pergale pradėjo olimpinį atrankos turnyrą

Olimpinio atrankos turnyro starte – žaidimas, kokio šiemet dar nematėme. Lietuvos rinktinė pirmą kartą šią vasarą pelnė 100 taškų. Pirmą kartą šią vasarą visas rungtynes žaidė tiksliai puldama. Ir pirmą kartą šią vasarą pademonstravo kietą gynybą.

Kęstučio Kemzūros auklėtiniai naktį iš antradienio į trečiadienį 100:82 parklupdė Venesuelos krepšininkus ir viena koja žengė į atrankos turnyro ketvirtfinalį.

Linas Kleiza surinko 28 taškus, iš kurių net 19 – per pirmąją rungtynių pusę. Įpusėjus mačui lietuviai turėjo 13 taškų pranašumą ir išlaikė solidžią persvarą iki mačo pabaigos.

Tačiau net tada, kai Toronto „Raptors“ puolėjas nebuvo pagrindinis lietuvių ginklas puolime, mūsiškių ginklai nestrigo. L. Kleiza per trečią kėlinį pelnė tik du taškus, tačiau likusi komanda surinko net 29. Taip po 30 minučių kovos skirtumas tapo solidus (80:64) ir mačo pabaiga abejonių nekėl

Žibalo į ugnį rungtynėse įpylė tik K. Kemzūros pertraukėlė iki mačo pabaigos likus žaisti kiek mažiau nei 5 sekundes. Venesuelai pataikius tritaškį ir sumažinus atsilikimą iki 18 taškų, lietuviai paprašė minutės pertraukėlės.

Toks mūsiškių sprendimas supykdė tiek Venesulos trenerį Ericą Musselmaną, tiek žiūrovus. Po mačo E. Musselmanas net nepaspaudė rankos K. Kemzūrai.

„Suprantame, kad grupėje kiekvienas taškas svarbus, todėl buvo paimta paskutinė minutės pertraukėlė. Blogiausia, kad toje situacija nepadarėme to, ką nubraižiau, ir neįmetėme“, – komentavo K. Kemzūra.

Po minutės pertraukėlės Tomas Delininkaitis greitai švystelėjo tolimą tritaškį, nors dar buvo likusios kelios sekundės.

Lietuva: Linas Kleiza 28 (7/9 dvitaškių, 4/7 tritaškių), Mantas Kalnietis 13 (8 rez. perd.), Martynas Pocius 12 (5 per. kam.), Jonas Mačiulis 11 (8 atk. kam., 5 rez. perd.), Šarūnas Jasikevičius 11 (7 rez. perd.), Darius Songaila 8, Paulius Jankūnas 6, Jonas Valančiūnas 5, Robertas Javtokas 3, Rimantas Kaukėnas 3 (Tomas Delininkaitis, Deividas Dulkys).

Venesuela: Greivis Vasquezas 24 (7 rez. perd.),Johnas Coxas 14, Oscaras Torresas 14, Gregorijus Echenique 12.

Kitas rungtynes Lietuvos rinktinė žais naktį į ketvirtadienį (0.30 val. Lietuvos laiku) su Nigerijos komanda, kuri pirmosiose rungtynėse 69:71 nusileido Venesuelos ekipai.

Turnyre dėl trijų kelialapių į Londono olimpines žaidynes kovoja 12 komandų, suskirstytų į keturias grupes. Į kitą etapą – ketvirtfinalį – pateks po dvi geriausias grupių ekipas. Kelialapius į Londoną iškovos pusfinalių nugalėtojos, o pralaimėjusios komandos dar rungtyniaus dėl paskutiniojo likusio kelialapio. Finalo mačas nebus rengiamas.