Sugadinta šventė Vilniuje: „Lietuvos ryto“ noras revanšuotis virto košmaru

Daug intrigos žadėjusios pirmos „Betsafe-LKL“ rungtynės Vilniaus „Siemens“ arenoje virto fiasko „Lietuvos ryto“ krepšininkams. It be gynybos žaidę Rimo Kurtinaičio auklėtiniai trečiadienį vykusioje dvikovoje triuškinamai 81:97 (17:30, 19:25, 19:27, 26:15) nusileido Lietuvos vicečempionams Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkams ir patyrė pirmą pralaimėjimą.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Po ilgos pertraukos į „Siemens“ areną grįžusi „Lietuvos ryto“ komanda dvikovos pradžioje atrodė taip, lyg šeimininkų regalijas būtų atidavusi svečiams iš Panevėžio.

Padrikas puolimas ir dar prastesnė vilniečių gynyba atrišo patirties nestokojančiam „Lietkabeliui“ rankas tiek prie tritaškio linijos, tiek po krepšiu.

Pirmą kėlinį R. Kurtinaičio auklėtiniai į savo krepšį praleido net 30 taškų, o prasidėjus antrajam svečiai jau pirmavo dvigubai – 34:17. „Lietkabelio“ krepšininkai nepaprastai taikliai atakavo puolime ir skirtumas netrukus išaugo iki 22 taškų – 19:41.

Rokas Giedraitis antrame ketvirtyje dukart mėgino pažadinti savo stringančius komandos draugus – iš pradžių tritaškiu, o vėliau galingu dėjimu iš viršaus. Tačiau vilniečių ta kibirkštis neuždegė – įpusėjus rungtynėms komandas skyrė 19 taškų (36:55).

Po pertraukos „Lietuvos ryto“ žaidimas ir toliau varė į neviltį komandos gerbėjus, o vilniečių strategas tarsi suakmenėjęs stebėjo didėjančią taškų prarają tarp aikštės šeimininkų ir svečių. Trečiojo kėlinio pabaigoje ji siekė 29 taškus (52:81).

Paskutiniame ketvirtyje Lietuvos vicečempionai kiek atleido vadžias ir tuo pasinaudoję vilniečiai mėgino kiek apkarpyti nepadorų skirtumą, tačiau nuo pralaimėjimo ir prasto pirmojo įspūdžio „Siemens“ arenoje tai jų neišgelbėjo.

„Lietuvos rytui“ šis mačas galėjo tapti pirma proga pradėti revanšo akciją prieš varžovus iš Panevėžio. Praėjusiame LKL sezone būtent „Lietkabelis“ Rimo Kurtinaičio auklėtinius 3-1 eliminavo pusfinalio etape ir pirmą kartą klubo istorijoje iškopė į finalą.

Abi komandos sezoną pradėjo sėkmingai – iškovojo pergales per pirmus du turus. Maža to, „Lietuvos rytas“ sulaukė pastiprinimo – sudarytas kontraktas su graiku Louku Mavrokefalidžiu. Tiesa, aukštaūgis į Lietuvą atvyks tik ketvirtadienį.