Serbijos krepšininkai kovos Europos čempionato finale

Europos vyrų krepšinio čempionato („Eurobasket 2017“) antrosiose pusfinalio rungtynėse Stambule (Turkija) penktadienį Serbijos rinktinė 87:79 (25:20, 23:14, 18:23, 21:22) įveikė Rusijos krepšininkus ir pateko į finalą.
FIBA nuotr.
FIBA nuotr.

Sėkmingai susitikimą pradėję serbai prieš ilgąją pertrauką turėjo 14 taškų pranašumą 48:34. Įpusėjus trečiajam kėliniui, skirtumas siekė 16 taškų (57:41), bet rusai sumažino atsilikimą (52:57), o prieš lemiamą ketvirtį atsiliko 57:66. 35-ąją min. serbai buvo priekyje 75:65, bet varžovai laimėjo atkarpą 8:0 ir priartėjo 73:75, tačiau Bogdano Bogdanovičiaus vedami Serbijos krepšininkai nutolo ir iškovojo pergalę.

Serbijos rinktinei, kuri Europos pirmenybių finale kovos po aštuonerių metų pertraukos, B. Bogdanovičius pelnė 24 taškus, Bobanas Marjanovičius – 18, Vladimiras Lučičius (8 atk. kam.) – 13.

Rusijos komandoje pasižymėjo Aleksejus Švedas. Jo sąskaitoje – 33 taškai. Andrejus Voroncevičius surinko 14 taškų, Timofejus Mozgovas (9 atk. kam.) – 11, Dmitrijus Chvostovas – 10.

Finale sekmadienį serbai žais su Slovėnijos krepšininkais. Dėl bronzos kovos rusai ir ispanai.