Gruzinišką riešutą vos perkandusi Italija – aštuntfinalyje

Italijos krepšininkai tik didelių pastangų dėka sugebėjo palaužti Gruzijos komandą ir žengė į Europos čempionato aštuntfinalį. Trečiadienį Tel Avive vykusį B grupės mačą „mėlynieji“ laimėjo 71:69 (27:10, 14:26, 24:21, 13:22).

Pirmajame kėlinyje italai pasiuntė savo varžovus į nokdauną ir vienu metu buvo įgiję net 19 taškų persvarą, tačiau rungtynės tuo nesibaigė.

Jau antrajame kėlinyje gruzinai užsiaugino sparnus, surengė įspūdingą sugrįžimą ir atstatė intrigą – 30:33.

Kelių taškų persvarą italai išsaugojo iki pat rungtynių pabaigos, bet prasidėjus paskutinei minutei nuostabiai žaidęs Michaelas Dixonas tritaškiu persvėrė rezultatą (68:67).

Vis dėlto paskutines mačo akimirkas geriau sužaidė Ettore Messinos vyrai. Danielis Hackettas įmetė iš po krepšio, gruzinai prametė ir per paskutines sekundes išsigelbėti jau nespėjo.

Trečią vietą B grupėje užėmusi Italija aštuntfinalyje susitiks su A grupės antrąja komanda Suomija.

Pralaimėjusių gruzinų likimas pakibo ant plauko. Ilio Zouro auklėtiniai turės laukti paskutinės B grupės dvikovos ir tikėtis, jog Ukraina neįveiks šeimininkų Izraelio krepšininkų.

Pergalės atveju, ukrainiečiai žengtų į aštuntfinalį, kadangi įveikė gruzinus grupės mače 88:81.

Italija: Marco Belinelli 15, Luigi Datome 14, Pietro Aradori 12 (7 atk. kam.), Arielis Filloy‘us 9, Danielis Hackettas 7.

Gruzija: Michaelas Dixonas 29, Tornikė Šengelija 12, Giorgis Šermadinis 11, Zaza Pačulija 9 (12 atk. kam.), Duda Sanadzė 5.