Lietuvos krepšininkai palaužė vokiečius ir iškovojo pirmą vietą grupėje

Vietą aštuntfinalyje jau užsitikrinę Lietuvos krepšininkai trečiadienį Europos čempionate iškovojo ketvirtą pergalę iš eilės – rezultatu 89:72 (23:19, 24:24, 25:17, 17:12) įveikti Vokietijos krepšininkai. Nesustabdomai mūsiškių gretose žaidė Jonas Valančiūnas (27 taškai ir 15 atkovotų kamuolių), geriausias čempionate rungtynes sužaidė ir Donatas Motiejūnas (15 taškų). Lietuviai B grupėje užėmė pirmą vietą ir tai reiškia, kad aštuntfinalyje mūsiškių varžovas bus 4-ąją vietą A grupėje užėmusi komanda. Trečiadienio vakarą paaiškėjo, kad ja tapo Graikijos komanda.

Lietuvos komanda mačą pradėjo spurtuodama 6:0, bet lyderio Denniso Schroderio vedami vokiečiai atsakė sėkmingomis atakomis. Visgi baigiantis kėliniui lietuviai sugebėjo išsiveržti į priekį 4 taškais – 23:19.

Antrajame ketvirtyje Lietuvos rinktinė sugebėjo padidinti pranašumą iki dviženklės persvaros (37:27), tačiau galingai žaidęs varžovų lyderis neleido atitrūkti. Baigiantis kėliniui A. Juškevičius pataikė tritaškį ir skirtumas liko toks pat kaip ir po pirmojo kėlinio – 47:43.

Po didžiosios pertraukos pailsėję lietuviai spurtavo – po krepšiu dominavęs J. Valančiūnas pelnė 8 taškus iš eilės. Tiesa, Vokietijos rinktinė D. Schroderio, I. Hartensteino ir kitų žaidėjų pastangomis atsigavo ir sumažino deficitą iki 4 taškų (64:60). Tačiau kėlinio pabaiga sėkmingiau susiklostė mūsiškiams ir jį pavyko užbaigti padidinus skirtumą iki 12 taškų.

Ketvirtame ketvirtyje lietuviai pratęsė savo puikią atkarpą (13:0) ir rezultatas tapo 77:60. Tik sužaidus apie 4 minutes vokiečiai pelnė pirmuosius taškus. D. Schroderis vėl mėgino truktelti komandą į priekį (skirtumas sumažėjo iki 9 taškų), tačiau lietuviai pergalės iš rankų nepaleido, galutinis rezultatas 89:72.

Lietuva: Jonas Valančiūnas 27 (15 atk. kam.), Donatas Motiejūnas 15, Edgaras Ulanovas 11, Adas Juškevičius 9, Mindaugas Kuzminskas 7, Marius Grigonis 6, Artūras Gudaitis 2, Jonas Mačiulis 2 taškai.

Vokietija: Dennisas Schroderis 26, Robinas Benzingas 11, Isaiah Hartensteinas 10, Johannesas Voigtmanas 9 taškai.

Rungtynių eiga

Pirmas kėlinys. Rungtynių pradžia lietuviams sėkmingesnė – du taškus pelnė Donatas Motiejūnas, tritaškį su pražanga pelnė Marius Grigonis – 6:0. Netrukus vokiečiai atsakė dviem tolimais metimais. Po dviejų sėkmingų epizodų po krepšiu lietuvių persvara 10:6. D. Motiejūnas netrukus pelnė savo 6-ąjį tašką, į tai greit dvitaškiu atsakė taškų sąskaitą atidaręs Dennisas Schroderis. Po kurio laiko M. Grigonis pratęsė savo sėkmingą pasirodymą dar vienu dvitaškiu – 14:10, vokiečių treneris paprašė minutinės pertraukėlės. Po jos pailsėję vokiečiai pelnė 4 taškus iš eilės – 14:14. Į tai lietuviai atsakė taip pat dviem sėkmingom atakom – iš po krepšio pasižymėjo M. Kuzminskas ir J. Valančiūnas. Sužaidus 7 minutes lietuvių persvara minimali – 20:19. Per likusį laiką komandų puolimas šiek tiek aprimo – kėlinį lietuviai baigė turėdami 4 taškų persvarą – 23:19

Antras kėlinys. Ketvirčio pradžioje komandos apsikeitė taikliais tolimais metimais, pirmuosius taškus netrukus pelnė ir Artūras Gudaitis – 27:22. Į tai vokiečiai atsakė metimu iš po krepšio – 27:24. Po to sekė dvi sėkmingos M. Kalniečio atakos ir skirtumas išaugo iki septynių taškų – 31:24. Po minutės pertraukėlės savo 10-ąjį tašką puskabliu pelnė D. Motiejūnas, į tai varžovai atsakė šūviu iš toli – 33:27. Dainius Adomaitis nusprendė paimti pertraukėlę. Po jos Edgaras Ulanovas pelnė pirmuosius savo taškus, dar du taiklius baudos metimus pridėjo J. Valančiūnas, lietuvių persvara jau dviženklė – 37:27. Netrukus įsižaidęs D. Schroderis sumetė penkis taškus iš eilės ir D. Adomaitis nutarė paimti dar vieną minutės pertraukėlę. Po jos D. Schroderis apsukų nemažino – pelnė dar keturis taškus iš po krepšio – 40:38. Likus 2,5 minutės J. Valančiūnas sumetė du baudos metimus, tačiau vėl į tai atsakė D. Schroderis ir lietuvių persvara aptirpo iki taško – 42:41. Likus apie minutei Isaiah Hartensteinas dėjimu išvedė vokiečius į priekį, į tai lietuviai irgi atsakė dvitaškiu – 44:43. Kelinį užbaigė paskutinių sekundžių meistru tapęs Adas Juškevičius – po jo taiklaus tritaškio iš krašto lietuvių persvara padidejo iki keturių taškų – 47:43.

Trečias kėlinys. Kėlinį taikliu metimu pradėjo J. Valančiūnas, vokiečiai po kelių atakų į tai atsakė dviem taikliais baudų metimais – 49:45. Netrukus komandos apsikeitė taikliais dvitaškiais, tačiau J. Valančiūnas pelnė dar keturis taškus (iš viso aštuonis iš eilės kėlinio pradžioje) ir lietuviai priekyje 55:47. Po pertraukėlės M. Kalnietis pridėjo tritaškį ir taiklų baudos metimą – skirtumas jau dvylika taškų – 59:47, tačiau gynyboje trumpam atsipalaidavę mūsiškiai dviženklę persvarą greitai prarado – 59:52. Po D. Adomaičio pertraukėlės I. Hartensteinas sumažino skirtumą iki penkių taškų, į tai, likus daugiau nei 4 minutėms, dvitaškiu sureagavo J. Valančiūnas – 61:54. Vokiečiai vėl sumažino skirtumą, tačiau įspūdingą tritaškį nuo lentos paskutinę atakos sekundę imetė A. Juškevičius – 64:56. Tačiau po krepšiu įsismaginę varžovai pelnė 4 taškus iš eilės – 64:60. Į tai netrukus dar vienu tolimu šūviu atsakė A. Juškevičius – 67:60. Likus 45 sekundėms J. Valančiūnas baudos metimais padidino persvarą iki 9 taškų, o kitoje atakoje beveik su sirena tritaškį pataikė E. Ulanovas, rezultatas po trijų ketvirčių 72:60.

Ketvirtas kėlinys. Ketvirtį klaidomis pradėjo abi komandos, tačiau sužaidus 1,5 minutės pirmieji taškus pelnė lietuviai – tolimą metimą pataikė D. Motiejūnas, netrukus dar du pridėjo E. Ulanovas ir taip mūsiškių pranašumas pasiekė rekordinę 17 taškų persvarą – 77:60. Vokiečių žaidimas tiek gynyboje, tiek puolime visiškai strigo ir tik sužaidus apie 4 minutes pirmuosius komandos taškus kėlinyje baudos metimu pelnė D. Schroderis. Iniciatyvos ėmesis vokiečių lyderis sugebėjo surengti dar tris sėkmingas atakas ir lietuvių persvara sumažėjo iki 12 taškų – 79:67. Po dar vieno tritaškio skirtumas sumažėjo iki  9 taškų, tačiau į tai sureagavo 11-ąjį tašką pelnęs E. Ulanovas – 81:70. Po M. Kalniečio sėkmingo epizodo ir J. Valančiūno taškų lietuviai vėl priekyje 15 taškų skirtumu – 85:70. Po pertraukėlės vokiečiai bandė dar sumažinti skirtumą, tačiau Lietuvos krepšininkai laikėsi sėkmingai ir rezultatu 89:72 iškovojo ketvirtą iš eilės pergalę čempionate.

Spaudos konferencija po rungtynių:

***

Lietuvos krepšininkai antradienį įspūdingu 32 taškų (94:62) skirtumu nušlavė autsaiderę Ukrainos rinktinę. Vokietijos krepšininkai paskutines rungtynes taip pat baigė pergale – antradienį jie 61:55 įveikė Italijos rinktinę.

Trečiadienį B grupėje vyksta dar dvi rungtynės: 17.30 val. – Gruzija – Italija ir 20.45 val. – Izraelis – Ukraina.