Antroji pergalė: kovingai žaidę lietuviai išlaikė italų egzaminą

Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė iškovojo antrąją pergalę Europos čempionate. Sekmadienį Tel Avivo „Menora Mivtachim“ arenoje kovingai žaidę lietuviai 78:73 (23:23, 18:9, 16:17, 21:24) nugalėjo iki tol nepralaimėjusius Italijos krepšininkus. Karjeros rungtynes Lietuvos rinktinėje sužaidė Adas Juškevičius, pelnęs 20 taškų.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Rungtynes geriau pradėjo Italijos krepšininkai, taikliais tritaškiais greitai įgavę pranašumą. Vienu metu jų persvara išaugo iki dešimties taškų (19:9), tačiau lietuviai sugebėjo atsilaikyti ir paskutinėmis pirmojo kėlinio sekundėmis išlyginti rezultatą (23:23). Antrajame kėlinyje italų puolimas šiek tiek strigo, o mūsiškiams pavyko susikrauti nedidelį pranašumą – baigiantis ketvirčiui švieslentė rodė skaičius 41:32. Po didžiosios pertraukos komandos žaidė apylygiai, italams pavyko sumažinti skirtumą tik vienu tašku – 57:49. Ketvirtajame kėlinyje Lietuvos krepšininkai stengėsi išlaikyti žaidimo kontrolę ir per arti neprileisti varžovų. Tai jiems pavyko ir tik paskutinėmis rungtynių akimirkomis italai sušvelnino atsilikimą iki penkių taškų, galutinis rezultatas – 78:73.

Kaip ir rungtynėse prieš Izraelio krepšininkus, lietuvių stiprybė vėl buvo nuo atsarginių suolo pakilusių žaidėjų indėlis. Netikėtai galingai mūsiškių gretose pasirodė paskutinę sekundę į rinktinės dvyliktuką patekęs Adas Juškevičius. Šiame mače jis per 22 minutes sumetė net 20 taškų (4/4 dvitaškiai, 4/6 tritaškiai).

Lietuva: Adas Juškevičius 20, Mindaugas Kuzminskas 14, Jonas Valančiūnas 13 (8 atk. k.), Mantas Kalnietis 12 (8 rez. p.), Marius Grigonis 8, Donatas Motiejūnas 5, Jonas Mačiulis (5 atk. k.) ir Artūras Gudaitis (7 atk. k.) po 3 taškus. Artūras Milaknis taškų nepelnė, Martynas Gecevičius ir Eimantas Bendžius trenerio sprendimu nežaidė.

Italija: Luigi Datome 24, Marco Belinelli 14, Arielis Filloy 10, Nicolo Melli 8, Danielis Hackettas 7, Marco Cusinas 5, Filippo Baldi Rossi 3, Pietro Aradori 2 taškai. Christianas Burnsas taškų nepelnė.

Rungtynių eiga

Pirmas kėlinys. Rungtynių pradžia gerokai sėkmingiau susiklostė Italijos komandai, jie spurtavo 8:0. Tik sužaidus daugiau nei 2 minutes taškų sąskaitą atidarė Donatas Motiejūnas, tačiau vėliau italai smeigė dar vieną tritaškį – 2:11. Į tai lietuviai atsakė penkiais taškais iš eilės – 7:11. Netrukus dar du pridėjo Mantas Kalnietis, tačiau italai tempo nesumažino, pelnė penkis taškus be atsako ir įpusėjus kėliniui Dainius Adomaitis buvo priverstas imti minutės pertraukėlę, rezultatas 9:16. Likus žaisti pusketvirtos minutės M. Belinelli pataikė dar vieną tritaškį, į tai J. Valančiūnas atsakė dvitaškiu, dar tris pridėjo M. Kuzminskas – 14:19. Aikštelėje pasirodė Adas Juškevičius ir Edgaras Ulanovas. M. Kuzminskas smeigė dar vieną tritaškį – 17:21, į tai italai atsakė metimu iš po krepšio – 17:23. Netrukus žaidimo skonį pajutęs M. Kuzminskas pataikė dar vieną tritaškį ir skirtumas sumažėjo iki trijų taškų – 20:23. Paskutinę kėlinio ataką lietuviai užbaigė taip pat sėkmingai – praėjusiose rungtynėse įspūdingą tolimą šūvį paskutinę kėlinio sekundę pataikęs A. Juškevičius įmetė tritaškį – rezultatas 23:23.

Antras kėlinys. Kėlinį išvesdamas lietuvius į priekį pradėjo Artūras Gudaitis, po kiek laiko A. Juškevičius pridėjo dar du taškus – 27:23. Užstrigę italai savo pirmuosius ketvirčio taškus pelnė praėjus 2:40 min., į tai tritaškiu atsakė pasitikėjimo įgavęs A. Juškevičius, netrukus tritaškį iš krašto pataikė ir Donatas Motiejūnas – 33:25. Po šios atkarpos varžovų treneris paprašė minutinės pertraukėlės. Po jos lietuviai pelnė dar penkis taškus iš eilės (pirmuosius taškus čempionate pelnė Marius Grigonis). Likus žaisti tris minutes rezultatas 38:28. Po minutės italai sumažino skirtumą iki 7 taškų, lietuviai į tai atsakė vienu taikliu baudos metimu – 39:31. Iki ketvirčio pabaigos likus apie pusei minutės D. Adomaitis paprašė minutinės pertraukėlės. Po jos italai sumažino skirtumą tik vienu tašku, o kėlinį sėkmingai pabaigė M. Kuzminskas, pelnydamas du taškus – 41:32

Trečias kėliynys. Kėlinį dviem taškais pradėjo M. Belinelli, į tai A. Juškevičius atsakė šūviu iš toli – 44:34. Netrukus ir italai pataikė tritaškį, po to J. Valančiūnas užsidirbo savo antrąją pražangą. Sužaidus 2,5 minutės Danielis Hackettas pataikė tritaškį, į tai lietuviai atsakė puikia M. Kalniečio ir J. Valančiūno ataka „žemė–oras“, rezultatas 48:39. Prabėgus apie pusei kėlinio laiko skirtumas išliko toks pat – 50:41. Po 7-ojo M. Kalniečio rezultatyvaus perdavimo įsismaginęs A. Juškevičius pataikė dar vieną tolimą metimą, netrukus E. Messina nutarė paprašyti minutinės pertraukėlės. Rezultatas 43:41. Per likusį laiką Italijos komanda mėgino mažinti skirtumą, tačiau A. Juškevičius toliau sėkmingai atakavo krepšį ir likus žaisti apie dvi minutes skirtumas buvo toks pat – 57:45. Po minutės italai surengė greitą kontrataką, D. Adomaitis paėmė minutinę petraukėlę. Po jos varžovai sėkmingai užbaigė dar vieną ataką ir skirtumą sumažino iki aštuonių taškų – 57:49.

Ketvirtas kėlinys. Ketvirtį tolimu metimu pradėjo M. Grigonis, tuo pačiu atsakė ir varžovai – 60:52. Netrukus puikų epizodą sukūrė su pražanga kamuolį iš viršaus įdėjęs M. Kuzminskas, o po dar vienos sėkmingos mūsiškių atakos italai nutarė paprašyti pertraukėlės. Įpusėjus kėliniui Lietuvos krepšininkams pavyko išlaikyti 8 taškų persvarą, o Luigi Datome užsidirbo nesportinę pražangą prieš J. Valančiūną. Sužaidus 6 minutes rezultatas 68:59. Netrukus italai pataikė svarbų tolimą metimą, į tai J. Valančiūnas atsakė dviem taikliais baudų metimais – 70:62. Likus 2,5 minutės A. Juškevičius atsakė į italų ataką ir pelnė savo 20 tašką. Netrukus skirtumas vėl padidėjo iki aštuonių taškų – 74:66. Per likusį laiką italai skubotai mėgino mažinti skirtumą, tačiau Lietuvos krepšininkai sugebėjo atsilaikyti – 78:73.

***

Lietuvos krepšininkai sekmadienio rungtynes pasitinka geresnės nuotaikos nei šeštadienį – antrame mače iškovota pirmoji pergalė. Po didžiosios pertraukos atradę savo žaidimą lietuviai palaužė turnyro šeimininkus Izraelio krepšininkus 88:73. Italų rinktinė, dar vadinama Forza azzurri, rungtynes taip pat pasitinka pakiliai – šeštadienį 78:66 nugalėti Ukrainos atstovai. Pirmame čempionato susitikime italai be didesnio vargo įveikė Izraelio atstovus 69:48.

Italų komanda Europos čempionate dalyvauja be savo žvaigždės Danilo Gallinari, tačiau ir be jo pakanka varžovams labai pavojingų žaidėjų, tarp jų – rinktinės kapitonas Luigi Datome, Marco Belinelli, Nicolo Melli, Danielis Hackettas. Be to, prie italų rinktinės vairo – tituluotasis Ettore Messina, šiuo metu dirbantis San Antonijaus „Spurs“ trenerių štabe.

Sekmadienį kitose B grupės rungtynėse iki tol abu mačus pralaimėję ir autsaideriais laikyti Ukrainos krepšininkai netikėtai parklupdė Gruzijos rinktinę 88:81.

B grupėje Lietuvos rinktinės dar laukia rungtynės su Ukrainos (rugsėjo 5 d.) ir Vokietijos (rugsėjo 6 d.) krepšininkais.

Atkrintamosios rungtynės prasidės rugsėjo 9 d.

„Eurobasket 2017“ vyksta keturiose valstybėse – Turkijoje, Izraelyje, Suomijoje ir Rumunijoje. Grupės varžybos – keturiuose skirtinguose miestuose: A grupė - Helsinkyje, B grupė – Tel Avive, C grupė – Kluže-Napokoje, D grupė – Stambule.

Europos krepšinio čempionato rungtynes, kuriose žaidžia Lietuvos rinktinė, tradiciškai transliuoja LRT RADIJAS.