Amerikiečius palaužę Lietuvos krepšininkai iškovojo universiados auksą

Lietuvos studentų krepšinio rinktinė antradienį Taipėjuje (Taivanas) vykstančios universiados krepšinio turnyro finale palaužė varžovus iš Jungtinių Valstijų rezultatu 85:74 (19:17, 17:21, 25:18, 24:18) ir iškovojo aukso medalius.
LSSA nuotr.
LSSA nuotr.

Po pirmųjų dešimties minučių Lietuvos krepšininkai turėjo dviejų taškų persvarą – 19:17, o pasibaigus pirmajai rungtynių pusei tokią pačią persvarą jau turėjo antrąjį kėlinuką šiek tiek sėkmingiau sužaidusi JAV studentų rinktinė – 38:36. Po didžiosios pertraukos lietuviai žaidė sėkmingai, sugebėjo persverti rezultatą ir trečiąjį kėlinį pabaigti turėdami penkių taškų persvarą – 61:56. Ketvirtame kėlinuke Lietuvos atstovams pavyko išlaikyti panašų žaidimo tempą ir netgi šiek tiek padidinti skirtumą, galutinis rezultatas – 85:74.

Lietuva: I. Vaitkus 15, E. Šaulys 14, D. Tarolis 13, M. Gebenas 12, J. Tamulis ir T. Dimša po 9, M. Sajus 8.

JAV: C. Edwardsas 23, I. Haasas 17, V. Edwardsas 16.

Lietuviams pergalę pasiekti padėjo geras tritaškių pataikymas – 8/20 (40 proc.), taip pat ir laimėta kova dėl atšokusių kamuolių – 44:32. Net 17 kamuolių lietuviai atsikovojo po varžovų krepšiu.

Rungtynių įrašą galite peržiūrėti paspaudę šią nuorodą

Čempionais tapusios Lietuvos studentų rinktinės sudėtis:

Dovis Bičkauskas, Martinas Gebenas, Donatas Tarolis, Ignas Vaitkus, Tomas Dimša, Justas Tamulis, Evaldas Šaulys, Kristupas Žemaitis, Paulius Danisevičius, Martynas Sajus. Komandos vyr. treneris Tomas Masiulis, jo asistentas – Marius Tamolis.

Šiomis rungtynėmis pakartotas istorinis triumfas 2007-aisiais, kai Mindaugo Lukošiaus treniruojama ir Jono Mačiulio vedama Lietuvos studentų krepšinio rinktinė pirmą kartą iš pasaulio studentų žaidynių parvežė aukso medalius, įveikusi Serbijos studentus.

Pirmadienį pusfinalyje Tomo Masiulio auklėtiniai įveikė savo varžovus iš Latvijos 77:75. Savo ruožtu amerikiečiai pusfinalyje nesunkiai įveikė Serbijos atstovus 93:61.

Antradienį mače dėl trečiosios vietos universiados krepšinio turnyre Latvijos rinktinė 81:74 nugalėjo varžovus iš Serbijos.