Lietuvos krepšininkai iškovojo kelialapį į universiados pusfinalį

Taipėjuje (Taivane) vykstančių pasaulinių studentų vasaros žaidynių (universiados) vaikinų krepšinio turnyro ketvirtfinalyje Lietuvos rinktinė 72:70 (16:24, 20:14, 20:14, 16:18) įveikė Argentinos krepšininkus ir pateko į pusfinalį.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Trenerio Tomo Masiulio auklėtiniai po pirmųjų 10 žaidimo minučių atsiliko 16:24, o prieš ilgąją pertrauką – 36:38. Po trijų kėlinių mūsiškiai buvo priekyje 56:52. Likus žaisti beveik 7 sek., lietuviai turėjo vieno taško deficitą ir kamuolį savo rankose. Paskutinės atakos metu pergalingus taškus pelnė Ignas Vaitkus, o per minutės pertraukėlę technine pražanga buvo nubaustas varžovų ekipos treneris ir Dovis Bičkauskis baudos metimu įtvirtino pergalę.

Lietuvos rinktinei 16 taškų pelnė Tomas Dimša, 13 – Evaldas Šaulys, 11 – I. Vaitkus, po 9 – D. Bičkauskis ir Regimantas Miniotas (9 atk. kam.), 6 – Martinas Gebenas, 5 – Martynas Sajus, 3 – Justas Tamulis.

Pusfinalyje pirmadienį lietuviai žais su Latvijos ir Vokietijos poros nugalėtoja.