Lietuvos ledo ritulininkai dramatiškose rungtynėse pralaimėjo estams

Taline (Estija) vyksiančio Baltijos ledo ritulio iššūkio taurės („Baltic Challenge Cup“) turnyro antrosiose rungtynėse šeštadienį Lietuvos rinktinė 2:3 (1:0, 1:1, 0:2) pralaimėjo Estijos ledo ritulininkams ir patyrė antrąją nesėkmę.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Rungtynės lietuviams prasidėjo puikiai - sužaidus vos kiek daugiau nei dvi minutes Edgaras Rybakovas tiksliu smūgiu išvedė Lietuvos rinktinę į priekį – 1:0. Greitas įvartis lietuviams nei kiek nepalengvino darbo. Lukas Žukauskas ir Ilja Četvertakas vienas po kito pažeidė taisykles ir lietuviai keturias minutes iš eilės gynėsi keturiese prieš penkis. Puikiai dirbęs vartininkas Simas Baltrūnas atrėmė visus varžovų smūgius, o netrukus jau lietuviai įgavo kiekybinį pranašumą.

Estai tris kartus iš eilės pažeidė taisykles, tačiau nors lietuviai ir dažnai smūgiuodavo į estų vartus, bet daugumoje žaisti sekėsi prastai – kėlinys pasibaigė Lietuvos rinktinei pirmaujant rezultatu 1:0.

Antrąjį kėlinį estai pradėjo maksimaliu spaudimu, tačiau lietuviai kantriai dirbo gynyboje ir retsykiais išskubėdavo į greitas atakas. Net tris puikius smūgius atliko Aivaras Bendžius, tačiau visus juos atrėmė estų vartininkas. Antrame kėlinyje komandos žaidė kur kas drausmingiau ir bendrai surinko tik 6 baudos minutes (lietuviai - 2, estai - 4).

Kėliniui persiritus į antrą pusę, Ilja Četvertakas kantriai išlaukė Aivaro Bendžiaus (36 min.), kuris gražiu smūgiu iš arti padidino lietuvių pranašumą iki dviejų įvarčių - 2:0.

Deja, tačiau ilgai padidėjusia persvara džiaugtis nepavyko - Maksimas Simonivas (37 min.) pelnė pirmąjį estų įvartį ir sumažino šeimininkų deficitą. Trečiojo kėlinio pradžioje estas Adresas Katas (41 min.) pradžiugino vietos sirgalius, kai greitu įvarčiu išlygino rezultatą – 2:2.

Netrukus abiejų komandų žaidėjai įsivėlė į grubią kovą ir vienas po kito pažeidinėjo taisykles. Ilgą laiką komandos žaidė trise prieš tris, tačiau nei vieni, nei kiti, nepasižymėjo. Puikią progą turėjo Danielius Nomanovas, tačiau vieną prieš vartininką atsidūrusį lietuvį pargriovė estų gynėjas, o teisėjo švilpukas skyrė tik dvi baudos minutes.

Baudos minučių audra baigėsi tik kėliniui persiritus į antrą pusę. Tiek lietuviai, tiek estai susikurdavo pavojingas progas, tačiau abiejų komandų vartininkai patikimai gynė vartus. Visgi likus žaisti mažiau nei dviem minutėms estas Silveris Kerna įmušė trečią šeimininkų įvartį ir išvedė Estijos rinktinę į priekį – 3:2.

Lietuvos rinktinės trenerių štabas vartininką S. Baltrūną pakeitė šeštuoju aikštės žaidėju, o lietuviai pavojingai atakavo, tačiau išlyginamojo įvarčio pelnyti taip ir nepavyko.

Šiose rungtynėse lietuviai užsidirbo 11 pašalinimų (22 baudos minutės), o estai – 10 (20).

Estijos komanda į šį turnyrą atsivežė net 27 ledo ritulininkus, iš kurių tik aštuoni žaidžia savo šalies čempionate. Visi kiti yra legionieriai, kurie daugiausiai rungtyniauja žemesnėse Švedijos ir Suomijos lygose.

Penktadienį vykusiame turnyro atidaryme lietuviai 1:13 nusileido Latvijos klubų rinktinei, o estai 1:2 patyrė skaudų pralaimėjimą švedų klubui „Hammarby IF“.

Baltijos šalys šį turnyrą nutarė rengti tris kartus per metus, o šalis organizatorė be trijų privalomų valstybių savo nuožiūra kviečiasi ir ketvirtą dalyvę.

Antrasis Baltijos iššūkio taurės turnyras vyks lapkričio 10-12 dienomis Klaipėdos „Švyturio“ arenoje. Uostamiestyje pirmą kartą su Lietuvos rinktinės marškinėliais ant ledo pasirodys ir legendinis ledo ritulininkas Darius Kasparaitis.

Trečiasis šio sezono turnyras įvyks 2018 metų vasario 16-18 dienomis Latvijoje, kur ir paaiškės pirmasis Baltijos iššūkio taurės nugalėtojas.

Per visus tris etapus į turnyrinę lentelę bus įskaitomi tik trijų Baltijos valstybių rinktinių tarpusavio rungtynių rezultatai ir surinkti taškai. Kiekvieno iš etapų komandos nugalėtojos bus apdovanotos organizatorių įsteigtais prizais, taip pat bus renkami kiekvieno turnyro trijų geriausių pozicijų žaidėjai.