Lietuvos baidarininkų kvartetas pateko į pasaulio čempionato finalą

Tik vienai iš penkių Lietuvos įgulų šeštadienį pavyko patekti į Čekijoje vykstančio pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo čempionato pagrindinį finalą.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Vyrų keturviečių baidarių 500 m distancijos trečiajame pusfinalyje lietuviai Aurimas Lankas, Edvinas Ramanauskas, Mindaugas Maldonis ir Simonas Maldonis (1 min. 21,556 sek.) užėmė trečiąją vietą ir pelnė paskutinį bilietą į finalą.

Greičiau už lietuvius šiame pusfinalyje irklavo Vokietijos (1.19,823) ir Rusijos (1.20,612) atstovai. Finale sekmadienį varžysis devynios įgulos.

Vyrų vienviečių baidarių 200 m distancijos antrajame pusfinalyje lietuvis Artūras Seja (35,315 sek.) užėmė trečiąją vietą ir pateko į B finalą (10-18 vietos). Iki A finalo mūsiškiui pritrūko vos 0,011 sek.

Antrajame pusfinalyje A. Seją aplenkė vengras Bensas Horvatas (Bence Horvath, 34,36 sek.) ir rusas Jevgenijus Lukancovas (35,004 sek.).

Moterų vienviečių kanojų 500 m distancijos ketvirtajame atrankos plaukime lietuvė Rūta Dagytė (50,813 sek.) užėmė ketvirtąją vietą ir taip pat pateko į B finalą. Iki pagrindinio finalo jai pritrūko 0,272 sek.

Dviviečių kanojų 1000 m distancijos antrajame pusfinalyje Osvaldas Murza ir Jevgenijus Kuračionokas (3.53,475) finišavo aštunti ir taip pate tęs kovą B finale.

Vyrų dviviečių kanojų 200 m distancijos pirmajame pusfinalyje Artūras Giliasevičius ir Vytautas Prunskas (39,008 sek.) užėmė ketvirtąją vietą ir baigė savo pasirodymą.