Ispanai įveikė „Eurobasket 2017“ besiruošiančią Lietuvos rinktinę

Lietuvos krepšinio rinktinė penktadienio vakarą žaidė paskutines kontrolines rungtynes prieš Europos krepšinio čempionatą. Lietuviai po atkaklios kovos rezultatu 78:79 pralaimėjo Ispanijos rinktinei.
K. Čachovskij, DELFI.lt nuotr.

Pačioje rungtynių pradžioje Ispanijos krepšininkai išsiveržė į priekį 7:2, tačiau lietuviams pavyko rezultatą išlyginti. Iki kėlinio pabaigos vyko apylygė, bet, ispanų lyderiui Pau Gasoliui išėjus pailsėti, Lietuvos rinktinė sugebėjo persverti rezultatą 27:20.

Visą antrąjį kėlinį Lietuvos rinktinė pirmavo, tai įgydama 10 taškų persvarą, tai leisdama varžovams vėl priartėti. Kėlinys baigėsi rezultatu 46:36.

Po didžiosios pertraukos pasipylė lietuvių klaidos, o ketvirtajame jau Lietuvos rinktinei teko vytis varžovus. Po Mindaugo Kuzminsko metimo 7-ąją kėlinio minutę lietuviai išsiveržė į priekį 66:63, bet ispanai surengė dvi sėkmingas atakas ir persvėrė rezultatą savo naudai. Kėlinio pabaigoje daug klydo abi komandos. Lietuviai išsiveržė į priekį 73:71, o po taiklaus J. Valančiūno metimo įgijo 4 taškų persvarą 75:71. Paskutinę minutę taiklus R. Rubio tritaškis metimas persvėrė rezultatą – 75:77, J. Mačiulis atsakė tuo pačiu – 78:77.

P. Gasolis pataisė komandos draugo metimą – 78:79. Per likusias 8 sekundes lietuviai turėjo galimybę išspręsti rungtynių baigtį savo naudai, bet M. Kalnietis nepataikė.

Abiem komandoms tai buvo paskutinė pasirengimo dvikova prieš „Eurobasket 2017“ turnyrą, kuris vyks rugpjūčio 31 – rugsėjo 17 dienomis Izraelyje, Turkijoje, Suomijoje ir Rumunijoje. Finalinis etapas numatytas Stambule.

Lietuvos rinktinė Izraelyje žais B grupėje su Ukraina, Izraelis, Gruzija, Italija ir Vokietija. Ispanai kovas pradės C grupėje, kurioje reikės grumtis prieš Rumuniją, Vengriją, Kroatiją, Čekiją ir Juodkalniją.