K. Porzingis su Latvijos rinktine pamokė Lietuvą

Kristapo Porzingio juokai „New York Knicks“ rūbinėje apie latvių medalius Europos čempionate gali virsti realybe. Sklidinai užpildytoje Rygos arenoje Latvijos rinktinė parodė, kad jų krepšinis stipriai pasistiebė tiek tribūnose, tiek aikštėje. K.Porzingio vedami latviai draugiškai 87:77 nugalėjo Lietuvos rinktinę, kuriai tai jau ketvirtas pralaimėjimas pasirengimo cikle.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Lietuviai rungtynes pradėjo užtikrintai ir greitai pirmavo 7:3, tačiau latviai net nesirengė leisti Lietuvos rinktinei įsisiautėti. Labai greitai brolių Dairio ir Davio Bertanių iniciatyva latviai išsiveržė į priekį ir laimėjo kėlinį 25:20.

Antrajame kėliniai Kristapas Porzingis meistriškai naudojosi savo NBA patirtimi ir maustė tiek Joną Valančiūną, tiek Donatą Motiejūną. Šis tik ironiškai šypsodavosi po palankių teisėjų sprendimų Latvijos krepšinio žvaigždei. Po pirmosios rungynių pusės latviai turėjo 13 taškų persvarą – 45:32.

Trečiojo kėlinio pradžioje latviai padidino pranašumą iki 16 taškų, tačiau M.Kuzminsko užvesti lietuviai labai greitai sumažino skirtumą iki keturių taškų – 48:52. Nors laimėjo kėlinį 24:20, lietuviai vis dar atsiliko 9 taškais.

Ketvirtajame kėlinyje Lietuvos rinktinę į priekį vedė Jonas Mačiulis, kurio taškai latvių persvarą sumenkino iki penkių taškų. Luko Lekavičiaus tritaškis ir lietuviai jau atsiliko tik 70:72. Po įnirtingos kovos savo tvirtovę visgi apgynė latviai.

Šioms rungtynėms Dainius Adomaitis registravo visus 14-a į Rygą atvykusius krepšininkus. Tačiau Adas Juškevičius ir Eimantas Bendžius nuo atsarginių suolo taip ir nepakilo.

Lietuvos rinktinė Rygoje jau 97:64 sutriuškino Rumuniją. Po rungtynių su Latvija lietuviams prieš Europos čempionatą liko dvi repeticijos – prieš Islandiją Šiauliuose ir Ispaniją Vilniuje.

Priminsime, kad Lietuvos rinktinėje yra likę 15 kandidatų, bet vienas iš jų – Deividas Gailius – į Latvijos sostinę neatvyko.

Lietuva: L.Lekavičius 16, M.Kuzminskas 14, M.Kalnietis 11.

Latvija: Davis Bertanis ir K.Porzingis po 16, Dairis Bertanis 13, J.Timma 11.