Ėjikė B. Virbalytė-Dimšienė pasaulio čempionate užėmė 16 vietą

Sekmadienį – paskutinę Pasaulio lengvosios atletikos čempionato dieną – Londone varžosi galingiausi planetos ėjikai. Tarp jų – net 5 lietuviai.
A. Pliadžio (Lietuvos lengvosios atletikos federacija) nuotr.

Moterų 20 km distancijos ėjime Brigita Virbalytė-Dimšienė užėmė 16 vietą, o daugelį maloniai nustebino ir Živilė Vaiciukevičiūtė, distanciją įveikusi 19-a. B. Virbalytės-Dimšienės laikas – 1 val. 30 min 45 sek., Ž. Vaiciukevičiūtės – 1 val. 31 min. 23 sek.

Monika Vaiciukevičiūtė, trasą įveikusi per 1 val. 38 min. 08 sek., liko 45-a. Iš viso šioje rungtyje varžėsi 60 sportininkių. Geriausiai pasirodė kinė Jiayu Yang, kurios rezultatas – 1 val. 26 min. 18 sek.

„Labai džiaugiuosi, sezono geriausias rezultatas. Dauguma turbūt galvojo, kad Pekine buvau septinta ir bus galima tikėtis to paties čia, bet aš suprantu, kad ta diena turbūt buvo mano didžioji gyvenimo diena. Šiandien aš džiaugiuosi, nes tai antros geriausios didžiosios varžybos“, – šypsojosi B. Virbalytė.

Sportininkė pasiekimu džiaugėsi ir dėl to, kad būtent 16-ukas garantuoja valstybinę stipendiją, tad užėmusi žemesnę vietą ji būtų susidūrusi su finansiniais sunkumais bei svarstymais, dėl tolimesnės karjeros.

„Dar dvejus metus galėsiu mėgautis tuo, kas yra didžiausia mano gyvenimo aistra. Top-16 nuteikia optimistiškai, kad nesu tas žmogus, kuriam laikas sakyti „viso“, – sakė B. Virbalytė. – Galbūt galėjo dar truputėlį būti geriau, jei būtų asmeninis rekordas, tai būtų kažkas tokio, bet šiandien vis tiek esu be galo laiminga.“

A. Mastianica dalyvavo vyrų 50 km ėjimo rungtyje, bet distancijos neįveikė. Jis tapo naujo pasaulio rekordo liudininku – prancūzas Yohannas Dinizas trasą įveikė per 3 val. 33 min. 12 sek.

Ėjikas M. Žiūkas pasaulio čempionate - 29-as

Londone (Didžioji Britanija) vykstančio pasaulio lengvosios atletikos čempionato vyrų 20 km sportinio ėjimo varžybose sekmadienį Lietuvos atstovas Marius Žiūkas užėmė 29-ąją vietą.

32-ejų metų lietuvis distanciją įveikė per 1 val. 22 min. 38 sek.

„Po sėkmingos Europos taurės savijauta nebuvo tokia, kad tikėčiausi kažko panašaus. Parodytas laikas mane nustebino, tiesiog visi kiti labai greiti. Sunku patikėti, kad sugebėjau atlaikyti iki pat galo, nesulūžti, nes jėgų kainavo tikrai daug, – pasakojo M. Žiūkas. – Visame pasiruošime gerų dienų buvo tikrai mažai, tad ir prieš čempionatą nuotaikos buvo labiau pesimistinės. Vis tik viskas baigėsi ne taip blogai, kaip galvojau.“

Nugalėjo kolumbietis Eideras Arevalo (distanciją įveikęs per 1 val. 18 min. 53 sek.). Jis 2 sek. aplenkė antrąją vietą užėmusį rusą Sergejų Širobokovą.

Trečias finišavo brazilas Caio Bonfimas (1:19.04).

Iš 64 startavusių ėjikų klasifikuoti 58.

Kol kas Lietuva džiaugiasi vienu aukso medaliu, kurį Londone iškovojo disko metikas Andrius Gudžius. 26-erių lietuvio sportininko antras metimas buvo sėkmingiausias – diskas nuskriejo 69,21 m. Juo A. Gudžius ne tik pagerino savo asmeninį rekordą, bet ir tapo varžybų nugalėtoju.

Taip pat rezultatu nudžiugino Airinė Palšytė. Nors po traumos atsigaunanti sportininkė medalio neiškovojo, pateko į geriausių 8 pasaulyje šuolininkių į aukštį – pasidalino 7– 8 vietomis.

Dėl medalio sekmadienio vakarą dar kovos Z. Sendriūtė.

Pasaulio lengvosios atletikos čempionatą tiesiogiai transliuoja LRT KULTŪRA. Transliacijas Lietuvos teritorijoje galima stebėti ir portale LRT.lt.