Z. Sendriūtė disko metimo finale liko paskutinė

Sekmadienį vakare Londono stadione vykusiame moterų disko metimo finale pasirodžiusi Lietuvos atstovė  Zinaida Sendriūtė atlikusi tris nesėkmingus metimus nepateko į geriausiai pasirodžiusių sportininkių aštuntuką, kad galėtų varžytis dėl medalių.
A. Pliadžio (Lietuvos lengvosios atletikos federacija) nuotr.

Kadangi visi trys Z. Sendriūtės metimai buvo nesėkmingi, finale Lietuvos sportininkė liko be įskaitinio rezultato.

„Ne mano diena. Kvalifikacijoje ne taip jaučiausi, o šiandien ne mano diena, turbūt persiilsėjau. Vieniems ta laisva diena duoda savų pliusų, kitiems – minusų. Esu darbinis žmogus, gal per daug man buvo poilsio“, – po finalo spėliojo Z. Sendriūtė.

Norint gauti dar tris bandymus, lietuvei diską reikėjo sviesti 62,54 m. Kvalifikacijoje mūsiškė pasiekė 12-ą rezultatą, kuris jai buvo geriausias šiemet – 61,48 m.

Tai – aštuntas Z. Sendriūtės finalas, skaičiuojant pasirodymus ne tik pasaulio, bet ir Europos čempionatuose ir olimpinėse žaidynėse.

Pasaulio čempione tapo kroatė Sandra Perkovič (70,31 m), aplenkusi australę Dani Stevens (69,64 m) bei prancūzę Meliną Robert-Michon (66,21 m).

Pasaulio rekordas disko metimo rungtyje (moterų varžybose) yra 71, 62 m.

Sekmadienį Londone vykstančiame Pasaulio lengvosios atletikos čempionato ėjimo rungtyse varžėsi Arturas Mastianica, Brigita Virbalytė-Dimšienė, Živilė ir Monika Vaiciukevičiūtės bei Marius Žiūkas.

Kol kas Lietuva džiaugiasi vienu aukso medaliu, kurį Londone iškovojo disko metikas Andrius Gudžius. 26-erių lietuvio sportininko antras metimas buvo sėkmingiausias – diskas nuskriejo 69,21 m. Juo A. Gudžius ne tik pagerino savo asmeninį rekordą, bet ir tapo varžybų nugalėtoju.

Taip pat rezultatu nudžiugino Airinė Palšytė. Nors po traumos atsigaunanti sportininkė medalio neiškovojo, pateko į geriausių 8 pasaulyje šuolininkių į aukštį – pasidalino 7–8 vietomis.