Dar viena karti piliulė: Lietuvą Orleane nupūtė prancūziškas uraganas

Trečias pralaimėjimas iš eilės. Dainiaus Adomaičio treniruojama Lietuvos rinktinė ketvirtadienio vakarą turėjo nuryti dar vieną karčią piliulę. Orleane vykusiame draugiškame kontroliniame mače lietuviai kapituliavo prieš šeimininkę Prancūzijos rinktinę – 77:98 (19:24, 13:18, 24:28, 21:28).
L. Balandžio (15min.lt) nuotr.

Tai buvo trečia mūsiškių nesėkmė per keturis kol kas žaistus pasiruošimo mačus.

Rungtynių pradžia lietuviams nieko blogo nežadėjo. Uraganiniu greičiu mačą pradėję lietuviai kiek nustebino šeimininkus, tačiau prancūzai sugebėjo išlaikyti pasiūlytą tempą ir savo priešininkų nepaleido.

Įpusėjus kėliniui, Vincento Collet perėmė iniciatyvą ir buvo įgiję kelių taškų persvarą, tačiau lietuviai atsigriebė ir vėl rungtynių svarstykles atstatė į pusiausvyrą – 19:19.

Tačiau tuomet Dainiaus Adomaičio vyrai pateko į lemtingą duobę. Mūsiškių puolimas pradėjo stipriai strigti, o prancūzai meistriškai tuo naudojosi ir žaibiškai didino atotrūkį. Taškų badą lietuviai pratęsė ir antrajame kėlinyje, o „Les Bleus“ pelnė 15 taškų be atsako ir nutolo – 34:19.

Kėlinio pabaigoje lietuvių viltis dar atgaivino puikiai į žaidimą įsijungęs Artūras Gudaitis, bet rungtynių kontrolę jau tvirtai laikė šeimininkai.

Nors Martynas Gecevičius trečiajame kėlinyje blykstelėjo trimis tritaškiai, antroje rungtynių pusėje atkurti intrigos mūsiškiams taip ir nepavyko – į kiekvieną svečių bandymą kabintis, puikiai žaidęs Evanas Fournier ir jo bendraklubiai atsakydavo nemažiau sėkmingai ir rezultatyviai.

Prancūzija – Lietuva 98:77 (24:19, 18:13, 28:24, 28:21).

Prancūzija: Evanas Fournier (6 rez. perd., 4 per. kam.) ir Nando De Colo (5 rez. perd.) po 17, Axelis Toupane'as 12 (4/4 dvitaškių, 1/1 tritaškio), Kevinas Seraphinas ir Louisas Laberye po 10.

Lietuva: Martynas Gecevičius (4/7 tritaškių) ir Artūras Gudaitis (5 atk. kam.) po 14, Jonas Valančiūnas 13, Jonas Mačiulis 12, Mindaugas Kuzminskas 10, Mantas Kalnietis 8 (9 rez. perd., 6 klaidos), Deividas Gailius ir Adas Juškevičius po 3, Donatas Motiejūnas, Lukas Lekavičius ir Edgaras Ulanovas taškų nepelnė, Rokas Giedraitis aikštėje nepasirodė.

Lietuvos ir Prancūzijos rinktinės tarpusavyje jėgas išmėgins ir dar kartą. Rugpjūčio 15 dieną ekipos susitiks Kauno „Žalgirio“ arenoje.