Lietuva pralaimėjo nervų mūšį Kroatijai paskutinę sekundę

Dario Šaričius pelnė 28 taškus, Bojanas Bogdanovičius – 19, o šių dviejų kroatų nesulaikiusi Lietuvos rinktinė pralaimėjo kontrolines rungtynes Orleane Kroatijos rinktinei 80:82.

Jonas Valančiūnas stojo vienas prieš krepšį pasibaigus rungtynių laikui.

Lietuvos rinktinės vidurio puolėjas baudų metimais galėjo išlyginti rezultatą, tačiau jo metimai nebuvo taiklūs.

Trečiąsias kontrolines rungtynes šią vasarą žaidusi Lietuva pralaimėjo pirmąjį savo mačą turnyre Orleane, nepaisant Mindaugo Kuzminsko pelnyto 21 taško.

Dainiaus Adomaičio vyrams buvo pavykę prisivyti kroatus, kurie vienu metu trečiajame kėlinyje pirmavo 15 taškų.

Kroatijos krepšininkai laimėjo šį trijų komandų turnyrą, nes antradienį įveikė ir Prancūziją (92:87). Dėl antrosios vietos turnyre Lietuvos ir Prancūzijos krepšininkai žais ketvirtadienį vakare.

Vieta šiame turnyre ne tokia svarbi, kaip žaidimas, bet iš trečiadienio rungtynių nustatyti kokia yra Lietuvos rinktinė likus trims savaitėms iki Europos čempionato, vis dar sunku.

Lietuvos krepšininkai nesulaikė dviejų Kroatijos rinktinės lyderių. D. Šaričius iš NBA klubo „Philadelphia 76“ ir Bojanas Bogdanovičius iš „Indiana Pacers“ dviese pelnė daugiau nei pusę taškų nugalėtojams.

Lietuvos komandos lyderis buvo M. Kuzminskas, po pertraukos pelnęs 15 taškų ir prisidėjęs prie šturmo rungtynių pabaigoje.

Lietuva: Mindaugas Kuzminskas 21, Jonas Mačiulis ir Jonas Valančiūnas (11 atk. kam.) po 12, Edgaras Ulanovas 10, Lukas Lekavičius 7, Martynas Gecevičius 6.

Kroatija: Dario Šaričius 28 (9 atk. kam.), Bojanas Bogdanovičius 21, Krunoslavas Simonas 9, Ivanas Buva ir Draganas Benderis po 5.

Europos čempionatas Lietuvos krepšininkams prasidės rugpjūčio 31 dieną Tel Avive, kur B grupės varžybose mūsų šalies komanda žais su Gruzija, Izraeliu, Italija, Ukraina ir Vokietija.