Lietuvos 18-mečiai per pratęsimą išplėšė Europos čempionato bronzą

Lietuvos 18-mečių krepšinio rinktinė iškovojo Europos čempionato bronzą. Mažajame finale lietuviai po pratęsimo 97:88 (22:25, 21:20, 18:23, 23:16, 13:4) palaužė Turkijos bendraamžius.
FIBA nuotr.
FIBA nuotr.

Didžiąją rungtynių dalį lietuviai vijosi varžovus, sugebėdami dukart panaikinti dviženklę turkų persvarą, o galiausiai išplėšti pratęsimą.

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus 18,7 sek., E.Venskus pataikė sudėtingą metimą ir sumažino skirtumą iki minimumo (82:83).

Turkai realizavo vieną baudos metimą, o lietuviai surengė greitą išpuolį – į priekį pabėgęs E. Venskus išlygino rezultatą (84:84).

Turkų atakai liko 10 sek., tačiau lietuviai apsigynė.

Pratęsimo metu lietuviai pirmieji pasižymėjo ir išliko žingsneliu priekyje.

Prasidėjus paskutinei minutei Lietuvos rinktinė turėjo 4 taškų persvarą (91:87), kurią išsaugoti ir įtvirtinti padėjo netaiklūs turkų baudų metimai.

Lietuva U18: E. Venskus 22, L. Uleckas 15, L. Kišūnas 13, V. Kozys 12, I. Sargiūnas 9.

Turkija U18: Y. Saybiras 21, S. Hazeras 18, E. Senelas 13, E. Akyuzas 12, R. Ataras 10.