U. Bolto triumfo stadione laukę žiūrovai nusivylė: laimėjo jų nušvilptas J. Gatlinas

Prestižinės 100 m bėgimo rungties finale vėlų šeštadienio vakarą ketvirtojo pasaulio čempiono aukso medalio siekė Usainas Boltas, tačiau auksu džiaugėsi ne jis.

Londono olimpinis stadionas rezultatus pasitiko švilpimu: jamaikietis finale liko tik trečias.

Auksą iškovojo amerikietis Justinas Gatlinas, kuris nuotolį įveikė per 9,92 sek., pasiekė geriausią sezono rezultatą ir tapo pasaulio čempionu.

Antras finišavo jo tautietis Christianas Colemanas – 9,94 sek.

Vos viena šimtąja sekundės dalimi nuo jo atsiliko U. Boltas – 9,95 sek. Įdomu tai, kad jamaikietis pirmąkart pasaulio čempionatuose iškovojo trečią vietą.

30-metis U. Boltas pusfinalyje nuotolį įveikė per 9,98 sek. ir su antru geriausiu rezultatu prasibrovė į geriausiųjų aštuonetą.

100 m sprinto finalo dalyviai (pusfinalyje pasiektas laikas):

Cristianas Colemanas (JAV) – 9,97 sek.

Usainas Boltas (Jamaika) – 9,98 sek.

Yohanas Blake`as (Jamaika) – 10,04 sek.

Reece`as Prescodas (Didžioji Britanija) – 10,05 sek.

Akani Simbine (Pietų Afrikos Respublika) – 10,05 sek.

Justinas Gatlinas (JAV) – 10,09 sek.

Jimmy Vicaut (Prancūzija) – 10,09 sek.

Bingtianas Su (Kinija) – 10,10 sek.

Planetos 100 m bėgimo rekordas nuo 2009 metų priklauso U. Boltui. Berlyne vykusiose planetos pirmenybėse jamaikietis nuskriejo į finišą per 9,58 sek.

Londone jis paskutinį kartą savo karjeroje dalyvauja aukščiausio lygio varžybose.