Kurčiųjų olimpinėse žaidynėse – dar šeši medaliai lietuviams

Paskutinę varžybų dieną Kurčiųjų olimpinėse žaidynėse Samsune lietuviai papildė savo medalių kraitį.
Adrija Atgalainė, Mantas Volungevičius, Tomas Kuzminskis ir Gedvilė Diržiūtė, Augusto Četkausko (15min) nuotr.

Krepšinis

Kurčiųjų olimpinių žaidynių vyrų krepšinio turnyro finale šeštadienį Lietuvos rinktinė 70:64 (22:12, 10:12, 21:21, 17:19) nugalėjo Venesuelos komandą ir apgynė čempionės titulą.

Lietuvos rinktinė pirmąjį kėlinį laimėjo 10 taškų skirtumu, o įpusėjus rungtynėms pirmavo 32:24. Antroje mačo pusėje mūsiškiai išsaugojo turimą persvarą ir iškovojo aukso medalius.

Moterų krepšinio turnyre Lietuvos rinktinė iškovojo sidabro medalius. Žaidynių finale šeštadienį Linos Dambrauskaitės treniruojamos lietuvės 50:67 (12:8, 9:13, 17:18, 12:28) pralaimėjo Graikijos komandai.

Paplūdimio tinklinis

B. Aleknavičiūtė ir I. Milkintaitė moterų paplūdimio tinklinio finale 0:2 (21:23, 15:21) nusileido ukrainietėms Annai Zatylkinai ir Raisai Rylovai.

Pirmajame sete lietuvės užtikrintai pirmavo, tačiau iššvaistė persvarą ir ukrainietės įspūdingai netremiamu padavimu laimėjo setą.

Antrojo seto pradžioje ir vėl geriau sekėsi lietuvėms, kurios startavo 4:1, tačiau Ukrainos atstovės ir vėl nepalūžo.

Jaunos tinklininkės A. Zatylkina ir R. Rylova tapo čempionėmis, o lietuvės antrą kartą iš eilės Kurčiųjų olimpines žaidynes paliks su sidabro medaliais.

Augusto Četkausko (15min) nuotr.

Disko metimas

Sėkmingai pasirodė ir disko metikė Larisa Voroneckaja, finale įrankį nusviedusi 46,16 m ir užėmusi antrąją vietą.

L. Voroneckają pranoko tik čekė Lenka Matouskova, kuri pasiekė naują Kurčiųjų olimpinių žaidynių rekordą – 47,95 m.

Trečia liko Rusijos atstovė Jelizaveta Kašcavceva (44,28).

Orientavimosi sportas

Lietuvos orientavimosi rinktinė iškovojo dar du bronzos medalius.

Vyrų estafetėje Tomas Kuzminskis, Mantas Volungevičius ir Gedvilė Diržiūtė finišavo per 2:29:30 val. Taisyklės leidžia vietoje vyro registruoti moterį, todėl į komandą buvo įtraukta ir G. Diržiūtė. Lietuviai po dviejų etapų buvo ketvirti, tačiau veteranas T. Kuzminskis solidžiai finišavo ir išplėšė bronzos medalius.

Nugalėtojais tapę ukrainiečiai distanciją įveikė per 1:45:58 val. Antri liko rusai (2:01:38).

Moterų estafetėje Adrija Atgalainė, Sandra Lukošienė ir Judita Volungevičienė taip pat buvo trečios (1:59:59).

Nugalėtojomis tapo rusės (1:28:31), o sidabrą iškovojo ukrainietės (1:41:20).

Lietuvos delegacija iš viso kurčiųjų olimpinėse žaidynėse iškovojo 13 medalių – 1 aukso, 5 sidabro ir 7 bronzos.

Sportininkus pasveikino ir prezidentė Dalia Grybauskaitė. Pasak šalies vadovės, šie laimėjimai – įkvepiantis patvirtinimas, kad į sporto aukštumas pakyla ir garbingiausius medalius iškovoja tik stipriausi sportininkai ir darniausios komandos.

Pasveikino prezidentė

Pasak šalies vadovės Dalios Grybauskaitės, šie laimėjimai – įkvepiantis patvirtinimas, kad į sporto aukštumas pakyla ir garbingiausius medalius iškovoja tik stipriausi sportininkai ir darniausios komandos.

Prezidentė sportininkams ateityje palinkėjo iš vienybės ir susitelkimo gimstančių naujų ir svarių pergalių, džiuginančių visą Lietuvą.