Nesėkmingas trečiadienis: S. Bilis ir A. Šidlauskas liko už pusfinalių borto

Vengrijos sostinėje tęsiasi Pasaulio plaukimo čempionatas, kurį tiesiogiai transliuoja LRT KULTŪRA ir LRT.lt. Jame trečiadienį atrankos varžybose dalyvavo Simonas Bilis ir Andrius Šidlauskas, tačiau liko toli už pusfinalių borto.
A. Šidlauskas 100 m krūtine rungties finale, Sipa/Scanpix nuotr.

100 m laisvu stiliumi plaukime varžęsis S. Bilis bendroje įskaitoje liko tik 43-ias, o 200 m kompleksiniu stiliumi rungties atrankoje dalyvavęs A. Šidlauskas – 28-as.

Abiejų šių rungčių pusfinalius, tik jau be lietuvių, galima bus išvysti per vakarinę transliaciją (18:30 – 21:10 val.).

R. Meilutytės 4-a vieta ir G. Titenio geriausias sezono rezultatas

Antradienį finale dalyvavo Rūta Meilutytė. Ji 100 metrų rungtyje krūtine liko šalia garbės pakylos – olimpinė čempionė užėmė ketvirtą vietą.

Greičiau už R. Meilutytę nuotolį įveikė ne tik ją atrankoje ir pusfinaliuose lenkusi amerikietė Lilly King bei rusė Julija Jefimova – puikiai finale pasirodė kita Jungtinių valstijų atstovė Katie Meili, kuri užėmė antrą vietą, ji 0,02 sek. aplenkė J. Jefimovą.

Pasaulio čempione tapusi L. King pagerino ketverius metus gyvavusį R. Meilutytės rekordą – nuo šiol geriausias šios rungties rezultatas pasaulyje – 1.04,13 min. R. Meilutytės laikas – 1.05,65 min.

Lietuvos atstovė šeštadienį dar dalyvaus ir 50 metrų plaukime krūtine.

Giedrius Titenis antradienį du kartus buvo pasaulio rekordų liudininkas. Jau atrankoje britas Adamas Peaty pagerino 50 metrų krūtine pasaulio rekordą, o pusfinalyje jis pirmas pasaulyje šį nuotolį įveikė greičiau nei per 26 sekundes – 25,95 sek. O G. Titenis ir ryte, ir vakare plaukė stabiliai – 27,24 sek. Tai – tik 0,4 sek. prastesnis laikas nei šalies rekordas, o taip greitai šiemet G. Titenis dar nebuvo plaukęs. Pusfinalyje jis užėmė 14-ą vietą.

Lietuvos rekordo bilietui į pusfinalį nepakako Deividui Margevičiui. Jis 200 metrų plaukimo peteliške nuotolį įveikė per 2.00,63 min. Puse sekundės pagerintas šalies rekordas D. Margevičiui leido užimti 31-ą vietą.

Pasaulio plaukimo čempionatą tiesiogiai transliuoja LRT KULTŪRA. Transliacijas Lietuvos teritorijoje galima stebėti ir portale LRT.lt (Lietuvos teritorijoje). Numatomus lietuvių startus galite rasti čia.