Baudinių dramą laimėję „Trakai“ pateko į trečiąjį Europos lygos etapą

Lietuvos vicečempionė Trakų „Trakų“ komanda po dramatiškos kovos ir 11 m baudinių serijos pateko į Europos futbolo lygos trečiąjį atrankos etapą.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

„Trakų“ futbolininkai atsakomosiose rungtynėse ketvirtadienį namuose 11 m baudinių serijoje 5:4 nugalėjo Noršiopingo „IFK Norrkoping“ (Švedija) ekipą. Pagrindinis mačo laikas ir pratęsimas baigėsi „Trakams“ pirmaujant 2:1 (2:0).

„Trakų“ futbolininkas Maksimas Maksimovas pirmajame kėlinyje pelnė du įvarčius (11 ir 35 min.) ir šeimininkai pirmavo 2:0. Šį palankų rezultatą Trakų ekipa išsaugojo didžiąją rungtynių laiko dalį, tačiau 86-ąją min. rezultatą sušvelnino Simonas Skrabbas.

Kadangi išvykoje „Trakai“ pralaimėjo tokiu pačiu rezultatu 1:2 (0:1), tai komandoms teko žaisti pratęsimą. Jame įvarčių pelnyta nebuvo ir nugalėtojai sprendėsi 11 m baudinių serijoje.

11 m baudinių serijoje pasižymėjo visi penki „Trakų“ žaidėjai – Arūnas Klimavičius, Modestas Vorobjovas, Svajūnas Čižas, Michailas Šyška bei Justinas Januševskis. Švedijos ekipos žaidėjo Erico Smitho smūgiuotas kamuolys atsimušė į virpstą ir ši klaida nulėmė jo komandos pralaimėjimą.

Trečiajame atrankos etape „Trakai“ žais su Titovo „Škendija“ (Makedonija) klubu, kuris iš tolimesnės kovos eliminavo Helsinkio HJK (Suomija) komandą.

Sudėtys:

„Trakai“ (4-3-3): Ignas Plūkas; Alma Wakili, Arūnas Klimavičius, Justinas Januševskis, Valdemaras Borovskis; Vaidas Šilėnas (84' Svajūnas Čyžas), Modestas Vorobjovas, Michailas Šyška; Oscaras Dorley, Maksimas Maksimovas (87' Deividas Česnauskis), Aleksandras Byčenokas.

„Norrkoping“ (4-4-2): Davidas Mitovas Nilsonas; Linusas Wahlqvistas, Andreasas Johanssonas, Jonas Gudni Fjolusonas, Christopheris Telo; Davidas Mobergas-Karlssonas, Filipas Dagerstalas, Danielis Sjolundas (74' Ericas Smithas), Gudmunduras Thorarinsonas (46' Simonas Skrabbas); Karlas Holmbergas (46' Niclasas Eliassonas), Sebastianas Anderssonas.

Ketvirtadienio vakaras sėkmingai pasibaigė ir kitam Lietuvos futbolo klubui. „Sūduvos“ futbolininkai 0:1 pralaimėjo Liepojos „Liepaja“ ekipai, bet pateko į trečiąjį Europos lygos atrankos etapą