Sausakimšo LFF stadiono įkvėptas Vilniaus „Žalgiris“ žygį Europoje pradėjo pergale

Trečiadienio vakarą savo žygį Europoje pradėjo Vilniaus „Žalgirio“ ekipa – ji Čempionų lygos atrankos rungtynėse namuose susitiko su Bulgarijos čempionais Razgrado „Ludogorets“ futbolininkais. Po įtemptos kovos komandos žalgiriečiai šventė pelnytą pergalę rezultatu 2:1. Antroji komandų akistata vyks už savaitės Bulgarijoje. Ją tiesiogiai transliuos LRT TELEVIZIJA ir portalas LRT.lt.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Čempionų lygos atrankos batalijos ir vasariškas oras į LFF stadioną pritraukė minias žiūrovų – paskutinį kartą daugkartinių Lietuvos čempionų rungtynėse tiek sirgalių buvo susirinkę prieš dvejus metus. Tuomet žalgiriečiai Čempionų lygos atrankos atsakomojoje akistatoje susikovė su „Malmo FF“ ekipa iš Švedijos.

Šįkart varžovas ne ką prastesnis – Bulgarijos čempionas Razgrado „Ludogorets“, kuris per paskutinius trejus metus net dukart žaidė Čempionų lygos grupių etape.

Sausakimšas stadionas pridėjo papildomo stimulo mūsiškiams. Nuo pat tada, kai 33 metų austras Manuelis Schuttengruberis paskelbė apie rungtynių pradžią, žalgiriečiai iškart pasileido varžovų vartų link.

Pirmąją pavojingesnę progą „žaliai balti“ turėjo jau penktą minutę, kai puikiu perdavimu iš aikštės vidurio vienas prieš vartininką buvo išvestas brazilas Elivelto. Stadione susirinkusiųjų nelaimei Renanas Dos Santosas pirmasis suskubo prie kamuolio.

13 minutę savo progos neišnaudojo Darvydas Šernas – jis sulaukė puikaus perdavimo iš aikštės gilumos, tačiau maždaug nuo 11 metrų žymos galva smūgiuotas kamuolys skriejo virš vartų.

Lietuvos čempionai nė neketino mažinti apsukų ir čia pat varžovą aikštės šone įveikė Elivelto, tačiau jo galingai skersuotas kamuolys adresato nesulaukė.

Vieną po kitos progas kūrusių vilniečių pastangas ekipa iš Bulgarijos nubraukė 18 minutę, kai po prastai žalgiriečių atlikto baudos smūgio pasileido į greitą ataką, kurios smaigalyje atsidūrė puolėjas Jonathanas Cafu ir saugas Anicetas Abelis. Būtent pastarasis priėmė kamuolį ir jį stipriu smūgiu pasiuntė į Armanto Vitkausko ginamų vartų tinklą. 1-0 Bulgarijos čempionų naudai ir itin svarbus įvartis išvykoje.

Šaltą dušą gavę žalgiriečiai vos už 7 minučių gavo auksinę progą – aikštės krašte varžovą „išmaudęs“ Matija Ljujičius stipriai skersavo kamuolį prieš vartus. Šįkart adresatą kamuolys surado, tačiau stadione susirinkę žiūrovai turėjo griebtis už galvų – kamuolys itin nesėkmingai atsimušė į beveik ant vartų linijos buvusį D. Šerną. Kamuolį paskutinę akimirką sugavęs „Ludogorets“ vartų sargas išsaugojo savo ekipos persvarą – 1:0.

39 minutę dar viena auksinė proga „žaliai baltiems“. Po kampinio Bulgarijos čempionų vartininkas vėl turėjo gelbėti savo ekipą išmušdamas kamuolį vos ne nuo vartų linijos. Čia pat įvyko ir trumpa pertrauka, mat R. Dos Santosas susidūrė su vienu iš komandos žaidėjų.

Nei per likusį kėlinio laiką, nei per teisėjo pridėtas tris minutes nei viena komanda nieko pavojingesnio nesukūrė ir patraukė rūbinių link.

BNS nuotr.

Antrąjį kėlinį tiek Lietuvos čempionų vairininkas Valdas Dambrauskas, tiek svečių komandos strategas Georgis Dermendžijevas pasitiko neatlikę nei vieno keitimo.

Žalgiriečiai apsukų nemažino, o 51 minutę žiūrovus pakilti iš savo vietų privertė komandos naujokas Liviu Antalis – jis krito priešais baudos aikštelę, tačiau rungtynių teisėjo švilpukas tylėjo.

56 minutę tas pats L. Antalis atsidūrė dėmesio centre, kai iš aikštės atliko puikų perdavimą į baudos aikštelę M. Ljujičiui. Jo smūgiuotą kamuolį virš skersinio turėjo perkelti Bulgarijos ekipos vartų sargas.

Nepaisant puikaus pasirodymo, jau už keleto minučių L. Antaliui teko palikti aikštę – jis patyrė traumą. Vietoje rumuno aikštėje pasirodė Serge`as Nyuiadzi.

Iš rikiuotės iškritus vienam geriausių pirmojo kėlinio žaidėjų žalgiriečiai nepasimetė, tačiau atvėrė daugiau erdvių ir svečiams. Bulgarijos čempionai vis dažniau mūsiškius stabdė ir pražangomis, kurių dalies teisėjas tiesiog kažkodėl nefiksavo.

V. Dambrauskas, norėdamas įpūsti šviežio oro komandai, atliko puolimą stiprinantį keitimą – vietoje M. Ljujičiaus ant dirbtinės LFF stadiono vejos žengė Bahrudinas Atajičius.

76 minutė ir dar viena nuostabi proga – Linas Klimavičius po kampinio smūgiavo visiškai laisvas galva, tačiau kamuolys praskriejo visai šalia vartų.

Uraganinis žalgiriečių puolimas visgi davė savo – sausakimšas LFF stadionas tiesiog pašėlo, kai 78 minutę pagaliau varžovų vartininką iš arti įveikė po keitimo aikštėje pasirodęs S. Nyuiadzi. 1:1!

Po patirto nokdauno svečių komanda pradėjo vis dažniau klysti, o Lietuvos čempionai įgavo lyg antrą kvėpavimą.

85 minutė ir dar viena ideali „žaliai baltų“ ataka. S. Nyuiadzi skersavo kamuolį prie baudos aikštelės prieigų, kur vietoje buvo Mantas Kuklys. Jis puikiu smūgiu įsūdė kamuolį į viršutinį vartų tinklą ir vėl privertė iš vietų pašokti stadione susirinkusius aistruolius.

Uraganinis žalgiriečių puolimas nesiliovė – jie, nepaisant itin gero rezultato, kūrė progą po progos, tačiau nei per pagrindinį rungtynių laiką, nei per teisėjo pridėtas keturias minutes nieko pavojingesnio sukurti nesugebėjo.

Pačioje rungtynių pabaigoje antrąją geltoną kortelę užsidirbo ir aikštę turėjo palikti vienas geriausių rungtynių žaidėjų D. Šernas. Tai itin didelis nuostolis prieš atsakomąją komandų akistatą.

Antrasis komandų susitikimas įvyks kitą trečiadienį, liepos 19-ąją dieną. Šias rungtynes nuo 21 val. tiesiogiai transliuos LRT TELEVIZIJA ir naujienų portalas LRT.lt.

„Viskas labai paprasta: futbolas yra sportas „numeris vienas“, o Čempionų lyga yra stipriausias pasaulio klubinio futbolo turnyras. „Žalgiris“ pastaruoju metu savo potencialu įrodinėja, kad, galbūt, yra netoli to Čempionų lygos grupių varžybų etapo, todėl, kaip Nacionaliniam transliuotojui, yra privalu parodyti „Žalgirio“ kovas tiek namuose, tiek išvykoje. Net neabejoju, jog po pirmų rungtynių poros nugalėtojas nebus aiškus ir viskas spręsis Bulgarijoje. Mes visi turime tai pamatyti“, – apie transliaciją teigė LRT TELEVIZIJOS sporto prodiuseris Ramūnas Grumbinas.