Ispanija lieka Europos čempionų soste – finale ispanai net 4:0 sutriuškino Italiją

Ispanijos futbolininkams pavyko padaryti tai, ko iki šiol dar nebuvo pavykę nė vienai ekipai. Ispanai sekmadienio vakarą triumfavo Kijeve (Ukraina) vykusiame Europos futbolo čempionato finale, kuriame 4:0 (2:0) įveikė Italijos ekipą. Iki šiol nė viena ekipa nebuvo ne tik apgynusi Senojo žemyno čempionės titulo, bet ir laimėjusi trijų stambių turnyrų iš eilės – ispanai laimėjo Europos čempionatus (2008 ir 2012 m.) bei pasaulio pirmenybes (2012 m.).
EPA-ELTA nuotr.

Lenkijoje ir Ukrainoje pasibaigusio Europos čempionato finale ispanai dominavo aikštėje pirmąjį kėlinį, kuriame persvarą dviem įvarčiais įtvirtino Davidas Silva (14 min.) ir Jordi Alba (41 min.).

Du įvarčius ispanai pelnė ir antro kėlinio pabaigoje, kai pasižymėjo Fernando Torresas ir Juanas Mata.

Italija ir Ispanija šiame čempionate jau buvo kartą susitikusios – pirmoje C grupės dvikovoje komandos išskyrė taikiai 1:1.

„La Roja“ tai buvo ketvirtasis Europos čempionatų finalas (1964, 1984, 2008, 2012). Iš jų ispanai pralaimėjo tik vieną (1984 m.).

Kelias į finalą

Pasaulio ir Europos čempionai ispanai kol kas EURO-2012 žygiuoja be pralaimėjimų. C grupės varžybose be lygiųjų su Italija ispanai šventė dvi pergales – 4:0 prieš Airiją ir 1:0 prieš Kroatiją.

Aštuntfinalyje ispanai 2:0 palaužė Prancūziją, o pusfinalyje po 11 m baudinių serijos eliminavo portugalus.

Italų kelias į finalą buvo kiek sunkesnis, tačiau taip pat be pralaimėjimų – Italija grupės varžybose sužaidė lygiosiomis 1:1 ir su Kroatija bei 2:0 įveikė airius.

Aštuntfinalyje Italija po 11 m baudinių serijos įveikė anglus, o pusfinalyje 2:1 nugalėjo favoritais laikytus Vokietijos futbolininkus.

Rungtynės

1 kėlinys

2 rungtynių minutę pirmą kartą į vartus smūgiavo Andrea Pirlo, tačiau veterano smūgis buvo labai netikslus.

6 min. pirmas pavojingas epizodas jau prie italų vartų – iš toli baudos smūgį atliko Sergio Ramosas, tačiau kamuolys skriejo virš vartų.

Po šio epizodo ispanai perėmė iniciatyvą, o pirmas pavojingas momentas prie italų vartų kilo 10 min., kai nuo 16 metrų žymos smūgiavo Xavi, tačiau kamuolys lėkė virš vartų.

Tačiau ispanų spaudimas davė rezultatų – 14 min. baudos aikštelėje prasiveržęs Cescas Fabregas perdavė kamuolį Davidui Silvai, kuris galva kamuolį nukreipė į tinklą – 1:0.

Šiame Europos čempionate ir toliau gerinamas vienas rekordas. D. Silvos įvartis pirmenybių finaliniame etape buvo 22-asis, pelnytas galva. Ankstesnis Europos čempionato rekordas buvo 17 galva įmuštų įvarčių.

21 minutę traumą patyrė G. Chiellini, kuris buvo priverstas palikti aikštę. Jį pakeitė Federico Balzaretti.

27 min. pavojingą F. Balzaretti perdavimą iš krašto perėmė Ikeras Casillas – kamuolys skriejo Mario Balotelliui.

29 min. į vartus smūgiavo Antonio Cassano, tačiau smūgį atrėmė I. Casillas.

38 min. pirmą kartą į vartus smūgiavo akylai ispanų gynėjų prižiūrimas M. Balotelli, tačiau smūgis buvo netikslus.

41 min. gavęs puikų perdavimą nuo gynėjų pabėgo Jordi Alba – ispanas tiksliu smūgiu pasiuntė kamuolį tinklą – 2:0.

2 kėlinys

Antro kėlinio pradžioje aikštėje vietoje Antonio Cassano pasirodė Antonio di Natale.

Aikštėje pasirodęs puolėjas iškart galva smūgiavo į vartus, tačiau netiksliai.

Netrukus sumaištis kilo prie italų vartų, tačiau šiaip ne taip jiems pavyko apsisaugoti nuo dar vieno įvarčio. Po šio epizodo ispanai kėlė kampinį, o kamuolys lietė Italijos rinktinės žaidėjo ranką, tačiau teisėjas 11 m baudinio neskyrė.

50 min. pavojus kilo prie ispanų vartų, kai atakos smaigalyje atsidurė A. di Natale, tačiau smūgį atrėmė I. Casillas.

Įpusėjus kėliniui traumą patyrė vos aikštėje pasirodęs Thiago Motta. Italijos ekipa jau buvo atlikusi visus keitimus, todėl italai finale liko mažumoje.

Ispanai kontroliavo žaidimą, o 84 min. krito jau trečias įvartis – vienas prieš vartininką iššokęs Fernando Torresas nukreipė kamuolį į vartų kampą – 3:0.

Tašką rungtynėse 88 min. padėjo Juanas Mata – gavęs puikų perdavimą iš F. Torreso J. Mata pasiuntė kamuolį į tinklą – 4:0.