Kovą dėl medalių pasaulio irklavimo taurės varžybose tęs keturios Lietuvos įgulos

Penktadienį Liucernoje (Šveicarija) prasidėjo 2017 metų pasaulio irklavimo taurės trečiasis etapas, kuriame dalyvauja 14 Lietuvos sportininkų.

Vyrų vienviečių varžybų penktajame atrankos plaukime Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių vicečempionas Mindaugas Griškonis užėmė trečiąją vietą (7 min. 27,450 sek.) ir pateko į ketvirtfinalį. Antrajame atrankos plaukime Žygimantas Gališanskis finišavo šeštas (7.23,950) ir turės tenkintis startu E finale.

Antrajame ketvirtfinalio plaukime M. Griškonis buvo antras (7.17,270) ir žengė į šeštadienį vyksiantį pusfinalį.

Prieš varžybas planuota, kad vienvietes gali irkluoti ir Milda Valčiukaitė su Ieva Adomavičiūte, tačiau šios idėjos buvo atsisakyta. Merginos startavo tik porinių dviviečių rungtyje. Jos pirmajame atrankos plaukime finišavo trečios (6.56,600) ir iš karto pateko į pusfinalį.

Vyrų porinių dviviečių rungtyje jėgas išbandė Europos jaunimo čempionatui besirengiantys Dovydas Nemeravičius ir Armandas Kelmelis. Trečiajame atrankos plaukime lietuviai liko treti (6.27,780), tačiau pirmajame paguodos plaukime finišavo antri (6.45,300) ir iškovojo teisę dalyvauti pusfinalyje.

Į porinę keturvietę šį kartą sėdo Martynas Džiaugys, Saulius Ritteris, Rolandas Maščinskas ir Aurimas Adomavičius. Antrajame atrankos plaukime lietuviai finišavo pirmi (5.48,900) ir pelnė kelialapį į finalą.

Keturvietę be vairininko irkluojantys Mantas Juškevičius, Povilas Stankūnas, Giedrius Bieliauskas ir Saulius Ilonis trečiajame atrankos plaukime buvo šešti (6.24,060), paguodos antrajame plaukime - penkti (6.17,120) ir varžybas baigs startu C finale.