Europos lygos finale – „Chelsea“ futbolininkų triumfas

Futbolo klubų Europos lygos varžybų nugalėtoja tapo Londono „Chelsea“ (Anglija) komanda. Praėjusių metų Čempionų lygos laimėtoja finale Amsterdame (Olandija) trečiadienį 2:1 (0:0) įveikė Lisabonos „Benfica“ (Portugalija) futbolininkus.
EPA-ELTA nuotr.

60-ąją min. ispanas Fernando Torres išvedė Londono klubą į priekį, tačiau po 8 min. „Chelsea“ gynėjas Cesaras Azpilicueta sužaidė ranka baudos aikštelėje ir rungtynių arbitras skyrė 11 m baudinį, kurį realizavo „Benfica“ puolėjas Oskaras Cardozo. Pergalę Londono komandai jau per teisėjo pridėtą laiką (90+3 min.) išplėšė serbas Branislavas Ivanovičius, po kampinio galva nukreipęs kamuolį į varžovų vartus.

„Chelsea“ tapo vos ketvirtąja komanda, kuriai pavyko iškovoti Europos futbolo asociacijų sąjungos (UEFA) Taurių laimėtojų taurę, laimėti Čempionų lygą bei Europos lygą (buvo UEFA taurė). Iki šiol tai buvo pavykę padaryti tik Amsterdamo „Ajax“ (Olandija), Miuncheno „Bayern“ (Vokietija) ir Turino „Juventus“ (Italija) klubams.