J. Lowo planas pasiteisino – vokiečiai pirmąkart istorijoje į viršų iškėlė Konfederacijų taurės trofėjų

Sekmadienio vakarą sausakimšame ir itin triukšmingame Sankt Peterburgo Krestovky stadione paaiškėjo stipriausia šių metų Konfederacijos taurės turnyro komanda. Nors ilgą laiką ir dominavę aikštėje, Čilės futbolininkai po krūvos neišnaudotų progų bei itin grubios klaidos gynyboje turėjo pripažinti puikų čempionatą sužaidusios jaunosios Joachimo Lowo kariaunos pranašumą. Galutinis rungtynių rezultatas – 1-0.

Kad palaikančiųjų Čilę (FIFA-4) stadione yra kur kas daugiau nei Vokietijos (FIFA-3) sirgalių, buvo akivaizdu dar prieš teisėjui serbui Miloradui Mažičiui paskelbus rungtynių pradžią. Pietų amerikiečiai itin galingai sugiedojo savo himną, kas, regis, įkvėpė Čilės vienuolikę.

Ji nuo pat tada, kai stadionas dar kartą suūžė teisėjui paskelbus finalo pradžią, privertė itin paprakaituoti jaunuosius Joachimo Lowo vokiečius. Didelę dalį beveik 70 tūkstančių žmonių talpinančio stadiono užėmė Čilės sirgaliai, tarp kurių nemažai ir meksikiečių.

Šie sirgaliai iš savo vietų galėjo pakilti jau penktą rungtynių minutę, tačiau pirmasis rimtesnis ant žaliosios vejos esančių pietų amerikiečių išpuolis baigėsi laimingai pasaulio čempionams.

„La Roja“ nuolat spaudė savo varžovus, o vokiečiai prie varžovų vartų pavojingai priartėjo tik 15-ą minutę, kuomet du jų bandymai smūgiuoti galva buvo itin nesėkmingi.

Vieną po kitos pavojingą štampavusių čiliečių darbą nubraukė itin grubi klaida.

20-ą minutę jaunoji Vokietijos rinktinė išnaudojo savo auksinį šansą. Baudos aikštelėje su kamuoliu nesusitvarkė Marcelo Diazas, tad prie jo pirmas prišokęs Timo Werneris kamuolį perėmė ir atsidūrė vienas prieš vartininką. Tačiau 21-erių „Leipzig“ puolėjas ne pats pamėgino įveikti šiame čempionate žibantį Claudio Bravo, o atliko perdavimą vos už poros metrų atsidūrusiam Larsui Stindlui, kuriam beliko įridenti kamuolį į tuščius vartus. Tai buvo jau trečiasis Vokietijos saugo įvartis šiame turnyre.

Tiesa, toks rezultatas švieslentėje galėjo šviesti itin trumpai. 23 minutę Mauricio Isla atliko puikų perdavimą iš aikštės krašto, tačiau atakos smaigalyje atsidūręs Charlesas Aranguizas kamuolio nepasiekė.

Antru numeriu pirmąją kėlinio dalį žaidę vokiečiai atkuto nuo rungtynių pradžios prabėgus pusvalandžiui – ataka sekė viena po kitos, tačiau padvigubinti persvaros nesisekė.

35 minutę, gavęs puikų perdavimą iš aikštės vidurio, C. Bravo budrumą išbandė pusfinalio herojus Leonas Goretzka – jo smūgiuotas kamuolys praskriejo šalia vartų.

Lyginti rezultatą pasirengę čiliečiai atidengė vis daugiau skylių gynyboje. Vos už poros minučių vokiečiai turėjo dar vieną progą, tačiau šįkart varžovų gynėjai klaidų nedarė.

39 minutę savo progą turėjo ir komandos lyderis Julianas Draxleris, kuris atliko galingą smūgį iš baudos aikštelės prieigų. Vokiečių sirgalių nelaimei, 23-erių komandos kapitono smūgis taip pat buvo kiek netikslus.

Baigiantis pirmajam kėliniui aikštės vidurio link patraukę Čilės gynėjai vėl vos neprisižaidė, tačiau jų laimei dar vienos progos varžovai neišnaudojo. Švieslentė po pirmojo kėlinio rodė rezultatą 1-0 pasaulio čempionų naudai.

63 procentus laiko kamuolį kontroliavę Čilės futbolininkai rūbinės link patraukė rūškani. Jie per pirmą kėlinį atliko 12 smūgių, triskart smūgiavo į vartų plotą, tačiau visą triūsą nubraukė viena klaida. Dėl jos bei kitų itin grubių klaidų komandos treneris Juanas Antonio Pizzis tikrai turėjo ką pasakyti. Varžovų klaidas išnaudoję vokiečiai per pirmą kėlinį atliko penkis smūgius, kurių du skriejo į C. Bravo ginamų vartų plotą.

Antrasis kėlinys prasidėjo gana ramiai, prabėgus kuriam laikui Čilės rinktinės treneris, pamatęs, kad aikštėje vaizdas nesikeičia, atliko pirmą keitimą. 52 minutę komandos puolimą sustiprino ant žaliosios vejos išbėgęs  Leonardo Valencia.

Vieną po kitos pavojingas progas kūrę vokiečiai įsivėlė ir į susistumdymą. 58 minutę Timo Werneris norėjo prie varžovų vartų kiek patempti rungtynių laiką, tačiau čia pat situacijos aiškintis puolė net keli Čilės futbolininkai. Nors stadioną užpildė kurtinantis švilpimas, tačiau tai nepaveikė rungtynėms teisėjaujančio serbo – jis įspėjo abiejų komandų žaidėjus: geltonomis kortelėmis buvo nubausti Arturo Vidalis bei Joshua Kimmichas.

65 minutę geltoną kortelę prieš save išvydo ir Gonzalo Jara, kai alkūne smūgiavo į T. Wernerio smakrą. Beje, šiam incidentui išspręsti buvo pasitelkta vaizdo įrašo peržiūra. Įdomu tai, kad peržiūrimo epizodo pakartojimo stadione esantys sirgaliai, skirtingai nei priešais televizorius įsitaisę žiūrovai, nemato.

Aistros stadione kilo nuolat. 74 minutę Čilės futbolininkai užspaudė varžovus prie vartų, tačiau nei A. Vidalis, nei Eduardo Vargas rezultato išlyginti nesugebėjo. Pastarasis, beje, čia pat užsidirbo ir geltoną kortelę.

Matydamas, kad varžovai turi vis daugiau progų, J. Lowas nusprendė sustiprinti aikštės vidurį – 79 minutę vietoje puolime puikiai dirbęs T. Werneris vietą ant žaliosios vejos užleido Emre Canas.

Nors kurti atakas pietų amerikiečiams ir sekėsi, tačiau laikas grėsmingai tiksėjo, todėl šios vienuolikės treneris nusprendė taip pat pakoreguoti sudėtį. Jis atliko dvigubą keitimą – aikštėje vietoje E. Vargaso ir Charleso Aranguizo užėmė Edsonas Puchas ir Angelo Sagalas.

Čilės futbolininkai toliau kūrė ataką po atakos, tačiau jos vis atsimušdavo į galežinę Vokietijos gynybą.

Pasibaigus pagrindiniam rungtynių laikui buvo pridėtos penkios papildomos minutės, per kurias čiliečiai gavo ir auksinę proga. Vokiečiai prasižengė priešais savo baudos aikštelę ir teisėjas paskyrė itin pavojingą baudinį. Prie kamuolio stojo Alexis Sanchezas. Jo smūgis įveikė sienelę, tačiau vokiečių vartus visas rungtynes patikimai saugojęs Marcas-Andre Ter Stegenas ir šįkart buvo savo vietoje. Beje, tai buvo vos pirmasis čiliečio smūgis į vartų plotą.

Per papildomą laiką pasipylė ir kortelės – teisėjas turėjo įspėti E. Caną, C. Bravo, vokietį Sebastianą Rudy.

Neišnaudoję daugybės savo progų grėsmingai rungtyniavę bei itin šiltai palaikomi čiliečiai turėjo kelti baltą vėliavą – jaunoji Vokietijos komanda nutildė kritikus ir pirmąkart istorijoje savo sirgaliams padovanojo Konfederacijų taurės trofėjų. Ši Vokietijos pergalė įrodė, kad auga puiki dabartinės rinktinės pamaina – prieš kelias dienas vokiečiai laimėjo ir Lenkijoje vykusį U-21 čempionatą.

Dar keliolika minučių rungtynių teisėjui paskelbus apie finalo pabaigą ir Konfederacijų taurės turnyro trofėjus pirmąkart istorijoje atsidūrė Vokietijos futbolininkų rankose, o beveik niekada dabar nesutemstantį Sankt Peterburgo dangų nušvietė daugybė fejeverkų. Taip Rusija su futbolo bendruomene atsisveikino iki kitų metų, kuomet čia įvyks dar daugiau ažiotažo bei dėmesio sulauksiantis Pasaulio futbolo čempionatas.