Finalo belaukiant: nesustabdomas vokiečių puolimas prieš C. Bravo

Sekmadienį baigsis kiek daugiau nei dvi savaites trukusi futbolo šventė – paaiškės, kas taps stipriausia šių metų Konfederacijų taurės turnyro komanda. Aišku tik viena – Čilė arba Vokietija šiuo trofėjumi džiaugsis pirmąkart.

Kad Sankt Peterburgas laukia finalo, buvo jaučiama iki jo likus dar kelioms dienoms. Žmonės apie tai kalbėjosi gatvėse, viešajame transporte, favoritų spėliojimai prasidėjo dar nesibaigus pusfinalio kovoms.

Rusijos kultūros sostinėje vis daugiau ir daugiau „Die Mannschaft“ ar „La Roja“ marškinėliais pasipuošusių sirgalių, kurie jau galbūt buvo susitikę ir anksčiau – tai bus jau antrosios Vokietijos (FIFA-3) ir Čilės (FIFA-4) komandų tarpusavio rungtynės šiame turnyre. Kiek daugiau nei prieš savaitę, birželio 22 dieną, Pasaulio bei Pietų Amerikos čempionai susirėmė Kazanėje. Tuomet ši B grupės dvikova baigėsi lygiosiomis rezultatu 1:1, nors kiek arčiau pergalės buvo lotynų amerikiečiai.

Jie į priekį išsiveržė jau šeštą minutę, kuomet po grubios vokiečių klaidos kamuolį prie pat baudos aikštelės perėmė Arturo Vidalis. Graži kombinacija su Alexiu Sanchezu ir šio puolėjo smūgiuotas kamuolys, atsimušęs į virpstą, įlėkė į vartus. Jokių šansų vartininkui Marc-Andre Ter Stegenui. Netoli tikslo kiek vėliau buvo ir Eduardo Vargas, kurio tolimas smūgis sudrebino vokiečių vartų konstrukciją.

Nors Pietų Amerikos atstovai ir stengėsi neatiduoti iniciatyvos, tačiau 41 minutę čiliečių gynybą pralaužė iš aikštės krašto puikų perdavimą gavęs Larsas Stindlas. Antrajame kėlinyje komandos dar bandė pulti, tačiau nesėkmingai – vis pritrūkdavo paskutinio perdavimo ar tiesiog sėkmės.

Vokiečiai, nors ir nebuvo laikomi dvikovos favoritais, tačiau niekuo nenusileido varžovams – kamuolį kontroliavo 51 proc. rungtynių laiko, kai čiliečiai jį turėjo 49 proc. laiko, komandos atliko atitinkamai po 9 ir 11 smūgių vartų link, iš kurių į vartų plotą skriejo atitinkamai 3 bei 4 smūgiai.

Tiesa, nors komandos tądien žaidė labai apylygiai, tačiau po to vokiečiai įsibėgėjo – rezultatu 3-1 įveikė Kamerūną, o pusfinalyje 4-1 sudaužė Meksikos vienuolikę. Tuo metu čiliečiai paskutinėse grupės rungtynėse sužaidė lygiosiomis 1-1 su Australijos rinktine, o pusfinalyje su Portugalija prireikė ne tik pratęsimo, bet ir 11 metrų baudinių serijos. Čia neabejotinai rungtynių didvyriu reikia laikyti komandos vartininką Claudio Bravo. Pirmojoje dvikovoje su vokiečiais ant atsarginių suolelio likęs futbolininkas po pusfinalio neabejotinai pagrindinėse turnyro rungtynėse užims vartų sargo vaidmenį.

Tai, beje, itin svarbu – šįkart, skirtingai nei praėjusiame susitikime su Vokietijos vienuolike, lygiųjų nebus: jei pagrindinis rungtynių laikas ir baigtųsi lygiosiomis, žiūrovai sulauktų pratęsimo ar net 11 metrų baudinių serijos. Čia C. Bravo žibėjo ne tik dabar Rusijoje – jam vartus tokioje loterijoje teko saugoti per du pastarųjų „Copa America“ turnyrų (2015 m. ir 2016 m.) finalus. Jo užtikrintas žaidimas stovint ant vartų linijos abu kartus privertė kapituliuoti argentiniečius (FIFA-2).

Jei čiliečiai nepagerins savo puolimo, nežinia, ar C. Bravo vėl neteks imtis komandos gelbėtojo vaidmens. Komanda per visą turnyrą pelnė vos 4 įvarčius – iš pusfinalyje dalyvavusių komandų tai yra prasčiausias pasirodymas. Po kartą pasižymėjo Martinas Rodriguezas, A. Sanchezas, E. Vargas ir A. Vidalis.

Kur kas geriau atrodo vokiečių puolimas – jie į varžovų vartus kamuolį jau siuntė net 11 kartų, t.y. pelnė po 2,75 įvarčio per rungtynes. Įdomu tai, kad abi rinktinės Konfederacijų taurės metu į varžovų vartus smūgiavo panašų skaičių – 58 kartus vokiečiai ir 55 kartus čiliečiai. Tiesa, į vartų plotą kamuolį tiksliau siuntė Vokietijos futbolininkai (25 kartai) nei jų varžovai (11 kartų).

Vokietijos puolime puikiai pasirodė po tris įvarčius pelnę Timo Werneris, turėjęs nuostabų sezoną Vokietijos čempionate, bei pusfinalio herojumi tapęs Leonas Goretzka. Puolant taip pat neblogai darbuojasi ir L. Stindlas, pelnęs du įvarčius.

Tad trečias kartas vokiečiams nemelavo – nors ir nelaikyti turnyro favoritais dėl komandos vairininko Joachimo Lowo sprendimo į jį vežtis itin jauną ir nepatyrusią rinktinę, jie įrodė, kad futbolo talentų Vokietijoje apstu bei pagaliau pateko į turnyro finalą.

Arčiausiai jo vokiečiai buvo 2005 metais, kai dalyvaudami turnyre šeimininkų teisėmis pusfinalyje nusileido brazilams. Tiesa, tuomet komandos branduolį sudarė visi svarbiausi komandos žaidėjai, o šiemet ryškiausia komandos žvaigžde būtų galima laikyti savo vertę įrodinėjantį Julianą Draxlerį.

Tuo metu turnyre debiutavę čiliečiai net po 99 metus trukusio pagrindinių tarptautinių trofėjų bado užpernai bei pernai į viršų kėlė „Copa America“ taurę ir ties tuo neketina sustoti. Dabar svarbiausias jų tikslas – pergalė Konfederacijų taurės finale.

Kuri komanda jame bus pranašesnė, pamatysime sekmadienį 20:45 val. tiesiogiai per LRT TELEVIZIJĄ ir portale LRT.lt.