Meksikos rinktinę nokautavę vokiečiai – Konfederacijų taurės finale

Ketvirtadienio vakarą paaiškėjo antrojo Rusijoje vykstančio FIFA Konfederacijų taurės turnyro pusfinalio nugalėtoja – ja tapo Vokietijos rinktinė, užtikrintai įveikusi Meksikos futbolininkų pasipriešinimą.

Sočio „Fisht Olympic“ stadione vykusiose rungtynėse nuo pat pradžių solidų žaidimą demonstravusi pasaulio čempionė Vokietija varžovus nugalėjo rezultatu 4:1.

Pirmojo rungtynių įvarčio ilgai laukti nereikėjo – jau 6-ąją minutę po Benjamino Henrichso perdavimo nestabdydamas kamuolio Meksikos rinktinės vartininką nuginklavo, „FC Schalke 04“ klubo saugas Leonas Goretzka.

Neleidę varžovams nė kiek atsikvėpti vokiečiai 8-ąją mačo minutę darkart pasiuntė kamuolį į meksikiečių vartus – antrąjį savo įvartį įmušė L. Goretzka.

Padidinę persvarą Joachimo Lowo auklėtiniai atidavė kamuolio kontrolę varžovams, kurie sugebėjo sukurti keletą pavojingų progų, tačiau iki kėlinio pabaigos vokiečiams pavyko savo vartus išsaugoti sausus.

Antrojo kėlinio pradžia Meksikos futbolininkams taip pat nesusiklostė sėkmingai – 59-ąją minutę kamuolį po Jonaso Hectoro perdavimo į tuščius vartus pasiuntė „RB Leipzig“ klubui atstovaujantis Timo Werneris. Tai buvo jau trečiasis jo įvartis šiame turnyre.

Po praleisto įvarčio meksikiečiai bandė atakuoti, kelis kartus jiems pavyko sukurti pavojų prie vokiečių vartų ir, mačui einant į pabaigą, 88-ąją minutę, Marco Fabianas įspūdingu tolimu smūgiu pelnė pirmąjį įvartį Meksikos rinktinei.

Tačiau meksikiečiai ilgai nesidžiaugė, 89-ąją Guillermo Ochoa turėjo darkart traukti kamuolį iš vartų – vokiečiams įvartį pelnė Aminas Younesas. Rezultatas tapo 4:1.

Spaudos konferencija po rungtynių:

Komandų startinės sudėtys:

Meksika: Guillermo Ochoa, Alanis Oswaldo, Hectoras Moreno, Nestoras Araujo, Miguelis Layunas, Giovani Dos Santosas, Hectoras Herrera, Jonathanas Dos Santosas, Javieras Aquino, Javieras Hernendezas, Raulis Jimenezas.

Vokietija: Marc-Andre Ter Stegenas, Antonio Ruedigeris, Matthias Ginteris, Joshua Kimmichas, Jonas Hectoras, Leonas Goretzka, Sebastianas Rudas, Benjaminas Henrichsas, Julianas Draxleris, Larsas Stindlas, Timo Werneris.

Vokietijos futbolininkų sekmadienį vyksiančiame finale lauks Pietų Amerikos čempionė Čilės rinktinė, trečiadienį baudinių serijoje 3:0 užtikrintai nugalėjusi Portugalijos vienuolikę.

Sankt Peterburge vyksiantis finalo mačas prasidės 20:45 val., rungtynės Maskvoje dėl trečiosios vietos – 14:45 val. Abejas rungtynes transliuos LRT TELEVIZIJA ir portalas LRT.lt.