Penkiakovininkei L. Asadauskaitei – pasaulio taurės finalo sidabras

Lietuvos atstovė Laura Asadauskaitė Vilniuje vykstančio pasaulio šiuolaikinės penkiakovės taurės finalo moterų varžybose šeštadienį iškovojo sidabro medalį.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Londono olimpinių žaidynių čempionė kombinuotą šaudymo ir bėgimo rungtį pradėjo iš 14-osios pozicijos, nuo lyderės vengrės Tamaros Alekszejev atsilikdama 1 min. 17 sek., tačiau puikus pasirodymas paskutinėje rungtyje leido lietuvei pakilti į antrąją poziciją.

„Puiki diena. Nors fechtavimas nebuvo sėkmingas, bet jojimas ir kombinuota rungtis pavyko puikiai. Labai džiaugiuosi sidabro medaliu“, – iš karto po finišo sakė mūsų šalies sportininkė.

L. Asadauskaitė laimėjo bėgimo ir šaudymo rungtį (11 min. 35,08 sek.; 605 tšk.) bei iš viso surinko 1369 taškus. Fechtavime lietuvė buvo 21-a , plaukime – 20-a, papildomame fechtavimo etape pelnė vieną tašką, o jojime užėmė aštuntąją vietą.

Nugalėjo T. Alekszejev (1384 tšk.). Trečiąją vietą užėmė Rusijos penkiakovininkė Gulnaz Gubaidulina (1365 tšk.).

27-erių metų Lina Batulevičiūtė (1318 tšk.) užėmė 14-ąją vietą, o 22-ejų metų Ieva Serapinaitė (1280 tšk.) tarp 36 finalo dalyvių liko 20-a.

Sekmadienį sportininkai varžysis mišrioje estafetėje.