Nervingas vokiečių startas: jaunajai L. Lowo komandai vos neįkando australai

Vokietijos futbolo rinktinės trenerio Joachimo Lowo sprendimas į FIFA Konfederacijų taurę vežtis jauną ir mažai patyrusią komandą jau pirmose turnyro rungtynėse vos nesibaigė gana prastai – nors pirmadienį vokiečiai visiškai dominavo didžiąją rungtynių su australais dalį, tačiau gynėjų klaidos vos nepadovanojo taško australams. Galutinis rungtynių rezultatas – 3:2 (2:1).

Pirmadienį pirmąsias savo rungtynes Konfederacijų taurės B grupėje sužaidė Australijos (FIFA-48) ir Vokietijos (FIFA-3) rinktinės.

Tai buvo jau šeštasis rinktinių susitikimas. Prieš tai tris pergales šventė vokiečiai, vieną – australai, o kartą komandos sužaidė lygiosiomis.

40 tūkstančių žmonių talpinančiame stadione vykusios rungtynės prasidėjo tylos minute – taip pagerbtas penktadienį miręs ilgametis Vokietijos kancleris Helmutas Kohlis.

Vos tik rungtynių teisėjui Markui Geigeriui paskelbus rungtynių pradžią, vokiečiai agresyviai patraukė varžovų vartų link. Tai kaipmat pasiteisino, mat jau penktą rungtynių minutę po puikaus komandos draugo perdavimo iš krašto Larsas Stindlas iš arti  nukreipė kamuolį į Maty Ryano ginamus vartus. Tai buvo pirmasis Vokietijos puolėjo įvartis žaidžiant už nacionalinę komandą.

Vokiečių atakos nesiliovė, tačiau australus vis kas nors išgelbėdavo nuo dar vieno įvarčio. Baigiantis kėliniui pasitvirtino taisyklė „neįmuši tu, įmuša tau“ – 41 minutę pirmą Tomo Rogico smūgį blokavo Shkodranas Mustafi, tačiau kamuolys atšoko atšoko prieš puolėją, tad antrą šansą jis išnaudojo. 1:1.

Tiesa, australai galėjo džiaugtis neilgai, mat jau už poros minučių baudos aikštelėje prasižengė Massimo Luongo ir teisėjas nedelsdamas parodė 11 metrų žymos link. Prie jos stojęs Vokietijos rinktinės kapitonas Julianas Draxleris šaltakraujiškai realizavo baudinį ir vėl suteikė saviškiams pranašumą – 2:1. Esant tokiam rezultatui komandos patraukė į persirengimo kambarius. Vokiečiai visiškai dominavo pirmajame kėlinyje – kamuolį valdė 62 procentus laiko, o į vartų plotą pataikė net 5 kartus, tai australai tai padarė vos kartą.

Vos pradėjus antrąjį kėlinį tapo aišku, kad vokiečiai neketina mažinti apsukų – 48 minutę Leonas Goretzka pasiuntė kamuolį į varžovų vartus ir australai atsidūrė jau nepavydėtinoje padėtyje– 3:1.

Tiesa, pastarieji gana greit atkuto ir perėmė iniciatyvą į savo rankas, kas pasiteisino – 58 minutę Tomis Juricas sušvelnino rezultatą – 3:2.

Nors žaidimas aikštėje išsilygino bei australai ir galėjo pasiimti bent tašką, tačiau vokiečiams pavyko išsaugoti sau teigiamą rezultatą.

J. Lowas po rungtynių neslėpė džiaugsmo, o australams tai jau buvo ketvirtasis iš eilės pralaimėjimas Konfederacijų taurės istorijoje.

Sekmadienį B grupės susitikime tarp Čilės ir Kamerūno rinktinių pergalę rezultatu 2:0 šventė Pietų Amerikos atstovai.