Lietuvos vyrų rankinio rinktinė nepateko į Europos čempionatą

2018 metų Europos vyrų rankinio čempionato atrankos varžybų lemiamose, šeštosiose, 7 grupės rungtynėse šeštadienį Lietuvos rinktinė išvykoje 20:30 (10:15) pralaimėjo planetos vicečempionei Norvegijos komandai ir nepateko į finalinį etapą.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Lietuvos rankininkai sėkmingiau pradėjo rungtynes ir pirmavo 3:1. Nuo pirmojo kėlinio vidurio iniciatyvą savo rankose turėjo norvegai, kurie išsiveržė į priekį ir įgijo penkių įvarčių pranašumą (15:10). Antrajame kėlinyje Norvegijos rinktinė dar labiau padidino pranašumą ir iškovojo užtikrintą pergalę.

Lietuvos rinktinei po 5 įvarčius pelnė Aidenas Malašinskas ir Jonas Truchanovičius, po 3 - Mindaugas Dumčius bei Gerdas Babarskas, po 1 - Laurynas Palevičius, Skirmantas Plėta, Benas Petreikis ir Augustas Strazdas.

Norvegijos komandoje po 5 sykius pasižymėjo Sanderis Sagosenas bei Bjarte Myrholas.

Pirmajame rate išvykoje lietuviai pasaulio vicečempionus nugalėjo 32:29.

Ketvirtąją pergalę iškovoję norvegai su 8 taškais grupėje pakilo į antrąją vietą ir pateko į finalinį etapą. Lietuviai su 6 taškais atsidūrė trečioje pozicijoje bei į pagrindinį Europos pirmenybių etapą neprasibrovė. Grupės nugalėtoja tapo pasaulio čempionė Prancūzija (10 tšk.).

Atrankoje kovoja 28 rinktinės, suskirstytos į septynias grupes. Į kitą etapą pateks 1-2 vietas grupėse užimsiančios komandos ir geriausia iš trečiąsias pozicijas užimsiančių ekipų.

Grupės lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, taškai).