Paguodos mače – CSKA pergalė

Juanas Carlosas Navarro per antrąją rungtynių pusę pataikė 5 tritaškius iš 7, pelnė visus 17 savo taškų, tačiau „Barcelona“ ekipos nuo pralaimėjimo Eurolygos mažajame finale neišgelbėjo.
EPA-ELTA nuotr.

Xaviero Pascualio auklėtiniai 73:74 (12:15, 23:20, 19:24, 19:15) nusileido Maskvos CSKA komandai ir Eurolygos finalo ketverto turnyre liko paskutiniai.

Katalonai į duobę krito trečiajame kėlinyje, kurį CSKA krepšininkai pradėjo pelnydami 13 taškų. Uraganiniu greičiu puolę rusai solidų pranašumą susikrovė vos per pustrečios minutės.

Priartėti „Barcelona“ ekipai neleido dažnos klaidos. Katalonai vien per pirmuosius du ketvirčius varžovams padovanojo 8 kamuolius, o iš viso suklydo 17 kartų.

Juos gelbėti ėmėsi į antrąjį simbolinį Eurolygos sezono penketą patekęs J. C. Navarro. Jis per lemiamą ketvirtį smeigė net 3 tritaškius ir mačo pabaigoje turėjo galimybę išplėšti pergalę.

Likus žaisti mažiau nei dvi minutes CSKA ekipa vienos atakos metu pražangomis stabdė varžovus net tris sykius, kol galiausiai jie pelnė taškus ir išlygino rezultatą (70:70). Netrukus J. C. Navarro smeigė tritaškį ir išvedė „Barcelona“ į priekį (73:72), tačiau daugiau taškų pelnyti nespėjo.

Baudomis CSKA komandai persvarą sugrąžinęs Aaronas Jacksonas varžovams paliko 26,5 sekundės, tačiau šie atakavo baigiantis atakos laikui, o toli atšokusį kamuolį sugriebęs Šarūnas Jasikevičius atlikti rezultatyvaus perdavimo J. C. Navarro jau nebespėjo.

Snaiperis krepšį atakavo jau nuaidėjus finalinei mačo sirenai.

Š. Jasikevičius pralaimėjusiems per 18 minučių pelnė 2 taškus (1/3 dvitaškių, 0/1 tritaškio), atkovojo 2 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 2 pražangas, 3 sykius suklydo, 2 kartus prasižengė ir surinko 4 naudingumo balus.

CSKA ekipai ši pergalė menka paguoda po penktadienį patirto fiasko. Armiečių strategas Ettore Messina per rungtynių pertrauką tvirtino, kad jo auklėtiniams buvo sunku rasti motyvacijos bei jėgų šiam mačui.

Dar griežčiau pasisakė Š. Jasikevičius. Jis pareiškė, kad rungtynės dėl trečiosios vietos yra „absoliučiai absurdiškos“.

Matyt, panašiai manė ir Londone finalo ketverto kovas stebintys sirgaliai. Prasidėjus susitikimui 20 tūkst. sirgalių talpinančios O2 arenos tribūnose sėdėjo vos apie 3-4 tūkst. aistruolių.

Baigiantis mačui savo vietas užėmė apie 4 tūkst. graikų sirgalių ir statistikos protokole sekretoriato darbuotojai galėjo įrašyti, jog rungtynes stebėjo 10 716 aistruolių.

CSKA: Viktoras Chriapa 16, Sonny Weemsas 14, Aaronas Jacksonas 13.

„Barcelona“: Juanas Carlosas Navarro 17, Marko Todorovičius 11, Alexas Abrinesas 10, Ante Tomičius 10.