Ispanas R. Nadalis dešimtą kartą tapo „French Open“ čempionu

Paryžiuje pasibaigusio atvirojo Prancūzijos teniso čempionato („French Open“) vyrų vienetų varžybų nugalėtoju tapo 31-erių metų ispanas Rafaelis Nadalis.

Turnyro finale sekmadienį ketvirtoji pasaulio raketė R. Nadalis per 2 val. 5 min. užtikrintai 6:2, 6:3, 6:1 nugalėjo 32-ejų metų šveicarą Staną Wawrinką (3-ioji pasaulio raketė).

Nuo pat mačo pradžioje aikštėje dominavęs R. Nadalis atliko keturis neatremiamus padavimus, o šveicaras – vieną.

R. Nadalis „French Open“ čempionu tapo rekordinį dešimtąjį kartą. S. Wawrinką šį turnyrą laimėjo vienintelį sykį – 2015 metais.

Tai buvo 20-oji R. Nadalio ir S. Wawrinkos tarpusavio akistata ir 17-oji ispano pergalė.

Už pergalę turnyre R. Nadaliui atiteko 2000 Teniso profesionalų asociacijos (ATP) reitingo taškų ir 2,1 mln. eurų. S. Wawrinkai teko tenkintis 1200 taškų ir 1,06 mln. eurų čekiu.

Bendrą turnyro prizų fondą sudarė 36 mln. eurų.