Slovakų barjeras vėl neįveiktas: šįkart futbolo rinktinė krito namuose

Sausakimšas LFF stadionas šeštadienio vakarą revanšo nesulaukė – kovingai rungtyniavusi Lietuvos futbolo rinktinė neatkeršijo slovakams už pralaimėjimą Trnavoje. Atrankos į 2018 metų Pasaulio futbolo čempionatą rungtynėse lietuviai nusileido varžovams rezultatu 1:2 (0:1).
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Namų sienos įkvepia – itin gausiai ir garsiai palaikomi lietuviai iškart ėmėsi darbo. Vos rungtynių teisėjui vokiečiui Manueliui Grafe`ui paskelbus rungtynių pradžią, daugiau nei po pusmečio į LFF stadioną sugrįžę lietuviai privertė paprakaituoti varžovų gynėjus. Fiodoro Černycho prasiveržimą sustabdę slovakai jau gynėsi susispaudę prie vartų – nuo kampinio gairelės pakeltą kamuolį netiksliai į vartus bandė nukreipti Nerijus Valskis.

Per pirmąsias 15 minučių mūsiškių puolimas vis grasino svečių vartams, o su aktyviu spaudimu susidūrę varžovai nesugebėjo sukurti nieko pavojingo.

Aktyvus spaudimas vos nepasiteisino 18 minutę, kai iš baudos aikštelės prieigų stipriu smūgiu laimę išbandė Vaidas Slavickas – kamuolys praskriejo prie pat Matino Dubravkos ginamų vartų virpsto.

Pirmos realesnės progos slovakai neišnaudojo 25 minutę, kai tolimu smūgiu Emilijaus Zubo budrumą patikrino Marekas Hamšikas.

Tiesa, čia pat mūsiškiai susigrąžino iniciatyvą ir vos už poros minučių po slovakų gynėjų klaidos baudos aikštelėje atšokęs kamuolys nusileido prie Darvydo Šerno kojų – Lietuvos rinktinės puolėjas šanso nepramiegojo ir paleido tikrą „torpedą“. Deja, itin galingas smūgis buvo kiek netikslus ir skriejo prie vartų.

Nors pirmajame kėlinyje lietuviai visiškai dominavo, tačiau užteko vos vienos klaidos, kad būtų nubrauktas visas triūsas. 32 minutę M. Hamšikas perdavė kamuolį prieš vartus buvusiam Vladimirui Weissui, o šis patyręs puolėjas savo progą išnaudojo ir iš arti nuginklavo E. Zubą.

Po įvarčio mūsiškiai lyg sustojo, o baigiantis kėliniui nedaug truko iki to, kad vienas iš varžovų būtų atsidūręs vienas prieš vieną prieš E. Zubą.

Čia pat Vykintas Slivka atsidūrė prieš vartus, bet slovakų apsuptyje – nesulaukęs komandos draugų pagalbos, jis pats pamėgino smūgiuoti, tačiau jo bandymas buvo netikslus.

Prieš teisėjui paskelbiant kėlinio pabaigą, žiūrovų audringai palaikomi lietuviai surengė dar vieną ataką, kamuolys atsitrenkė į baudos aikštelėje buvusį varžovų kapitoną Martiną Škrtelį – mūsiškiai apeliavo į žaidimą ranka, tačiau M. Grafės švilpukas tylėjo.

Čia pat jis paskelbė pirmojo kėlinio pabaigą. Pirmąjį pusvalandį dominavę lietuviai vėliau atidavė iniciatyvą ir į rūbinę patraukė atsilikdami rezultatu 0:1.

Per rungtynių pertrauką lietuviai padarė išvadas ir į aikštę sugrįžo su papildomomis jėgomis. Vieną po kitos atakas organizavę lietuviai progą turėjo 53 minutę, kai Arvydas Novikovas galingai smūgiavo kamuolį iš baudos aikštelės prieigų. Tačiau M. Dubravka buvo vietoje.

Po sėkmingo epizodo – vėl didelė klaida. 58 minutę mūsiškiai prasižengė prie savo baudos aikštelės ir prie kamuolio stojo M. Hamšikas. Talentingasis saugas parodė meistriškumą ir baudos smūgiu per sienelę nuginklavo E. Zubą. Du slovakų įvarčiai ir šeimininkų padėtis tapo nepavydėtina.

Komandos treneris Edgaras Jankauskas 72 minutę nusprendė atšviežinti komandos puolimą ir vietoje Nerijaus Valskio į aikštę išleido Deivydą Matulevičių.

Vos už dviejų minučių puikią progą turėjo F. Černychas, tačiau ties 11 metrų žyma nepasiekė jam skersuoto kamuolio.

Po šio epizodo įvyko ir antrasis keitimas – savo šansų neišnaudojusį V. Slivką pakeitė po ketverių metų pertraukos į rinktinę grįžęs Martynas Dapkus.

Apsukų nemažinę lietuviai 80 minutę vėl grasino varžovų vartams – po gražios D. Šerno ir F. Černycho kombinacijos pastarasis pakabino kamuolį virš baudos aikštelės, tačiau kiek per aukštai D. Matulevičiui.

Vos už 5 minučių kraštu prasiveržęs D. Šernas pats pamėgino laimę, tačiau kamuolys, žiūrovų nusivylimui, atsidūrė ne toje vartų tinklo pusėje.

Jau per teisėjo pridėtą laiką intriga atgijo – slovakai prasižengė priešais savo baudos aikštelę, o paskirto baudinio stojo realizuoti A. Novikovas. Jo smūgiuotas kamuolys sudrebino skersinį, o prie atšokusio kamuolio pirmasis suskubo puikiai visas 90 minučių rungtyniavęs D. Šernas. Jis iš labai arti nukreipė kamuolį į tuščius vartus. Tiesa, šio smūgio galėjo ir neprireikti, mat kamuolys nuo skersinio nusileido vartuose – įvartis įskaitytas baudinį realizavusiam A. Novikovui.

It feniksas iš pelenų atgiję lietuviai puolė lyginti rezultato, tačiau tam, deja, neužteko laiko. Teisėjas paskelbė rungtynių pabaigą ir trečiąjį lietuvių pralaimėjimą atrankos F grupėje.

Tarpusavio susitikimai

Šeštadienio dvikova komandoms jau buvo šeštoji. Prieš tai Slovakijos ir Lietuvos nacionalinės komandos per istoriją buvo susitikusios 5 kartus ir čia geriau atrodė slovakai – jie iškovojo dvi pergales, o trys dvikovos baigėsi lygiosiomis.

Komandos kovėsi ir atrankos cikle dėl patekimo į 2014 metų Pasaulio futbolo čempionatą – tuomet abi rungtynės baigėsi lygiosiomis 1:1, o išvykoje varžovus nubaudė D. Šernas.

Kitos grupės rungtynės

Šeštadienį buvo sužaistos dar dvejos atrankos į Pasaulio futbolo čempionatą F grupės rungtynės.

Glazge audringai vietinių palaikomiems škotams nedaug trūko iki sensacijos – jau per teisėjo pridėtą laiką anglai išlygino rezultatą ir namo išsivežė sunkiai iškovotą tašką – 2:2.

Slovėnijoje intrigos nebuvo – namuose žaidę slovėnai rezultatu 2:0 užtikrintai įveikė grupės autsaiderius Maltos futbolininkus.