Madrido „Real“ aršioje kovoje nugalėjo „Barcelona“ ekipą

Penktadienio vakarą buvo sužaistas antrasis Eurolygos finalinio ketverto pusfinalis, kuriame Madrido „Real“ ekipa 74:67 nugalėjo savo varžovus iš Barselonos ir žengė į varžybų finalą. Ten jų jau laukia Maskvos CSKA nugalėjęs Pirėjo „Olympiacos“. Madrido ekipa Eurolygos finale žais pirmąjį kartą nuo 1995 metų.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Skirtingai nei pirmajame finalinio ketverto pusfinalyje, kova tarp ispanų buvo permaininga. Pirmąjį kėlinį gana užtikrintai laimėjo „Barcelona“ ekipa (18:11), tačiau jau po pusės rungtynių šešiais taškais priekyje buvo „Real“. Po trečiojo kėlinio trimis taškais priekyje buvo Šarūno Jasikevičiaus atstovaujama ekipa, tačiau lemtingame, ketvirtajame, ketvirtyje Madrido ekipa žaidė užtikrinčiau ir įveikė savo amžinus priešus.

Šarūnas Jasikevičius pralaimėtojams per 12 minučių pelnė 6 taškus ir perėmė du kamuolius. Daugiausia, 19 taškų, „Barcelona“ ekipai pelnė Marcelinho Huertas. 18 taškų pridėjo Ante Tomičius.

Nugalėtojų gretose pasižymėjo veteranas Felipe Reyesas. Jis pelnė 17 taškų ir atkovojo 5 kamuolius. 13 taškų pelnė tris tritaškius pataikęs Sergio Llullas.

„Real“: Felipe Reyesas 17, Sergio Llullas 13, Sergio Rodriguezas 12, Rudy Fernandezas 8, Carlosas Suarezas, Nikola Mirotičius ir M.Slaughteris 6, Mirza Begičius 4, Jaycee Carrollas 2.

„Barcelona“: Marcelinho Huertas 19, Ante Tomičius 18, Juanas Carlosas Navarro 9, Erazemas Lorbekas ir Šarūnas Jasikevičius po 6, Joe Ingles 5, C.J Wallace'as ir Marko Todorovičius po 2.

Rungtynių eiga:

Pirmasis kėlinys: „Barcelona“ – „Real“ 18:11

Pirmuosius 4 taškus šiose rungtynėse baudos metimais ir dvitaškiu pelnė Ante Tomičius, kuris žaidė ir Madrido „Real“ ekipoje prieš prisijungdamas prie „Barcelona“ komandos. Praėjusius trims minutėms, Madrido ekipa neturėjo taškų, tačiau tuomet Nikola Mirotičius pataikė tritaškį. Įpusėjus kėliniui „Barcelona“ pirmavo penkiais taškais 11:6. Juanas Carlosas Navarro pataikė neįtikėtiną dvitaškį griūdamas ir „Barcelona“ pranašumas padidėjo iki 7 taškų. Šį pranašumą jie išlaikė iki kėlinio pabaigos ir laimėjo pirmąjį ketvirtį 18:11. Šarūnas Jasikevičius šiame kėlinyje nežaidė.

Antrasis kėlinys: „Barcelona“ – „Real“ 33:39 (18:11, 15:28)

Antrojo kėlinio pradžioje aikštelėje pasirodė ir Šarūnas Jasikevičius. Madrido „Real“ kėlinį pradėjo tritaškiu. Antrasis Sergio Llullo tritaškis ir skirtumas sumažėjo iki vieno taško 20:19. Pirmuosius taškus šiame pusfinalyje pelnė ir Šarūnas Jasikevičius, tačiau Madrido ekipa neatsiliko. Įpusėjus kėliniui „Barcelona“ turėjo vos vieno taško pranašumą 25:24. Likus žaisti daugiau nei 3 minutes Madrido „Real“ išsivežė į priekį 27:26. Rudy Fernandezas dvitaškiu padidino Madrido ekipos pranašumą iki 4 taškų 33:29. Šį kėlinį Madrido ekipa laimėjo net 28:15 ir pirmauja po dviejų kėlinių 39:33. Šarūnas Jasikevičius sužaidė beveik 6 minutes, per kurias pataikė vieną dvitaškį.

Trečiasis kėlinys: „Barcelona“ – „Real“ 51:48 (18:11, 15:28, 18:9)

Trečiąjį kėlinį Mirza Begičius pradėjo dėjimu ir padidino Madrido ekipos pranašumą iki 8 taškų. Sužaidus keturias minutes trečiajame kėlinyje „Barcelona“ komanda sumažino atsilikimą iki vieno taško 40:41. Sužaidus pusė kėlinio „Real“ buvo priekyje trimis taškais, tačiau „Barcelona“ pataikė dvitaškį ir persvara sumenko. Likus žaisti dvi minutes trečiajame kėlinyje į aikštelę grįžo Šarūnas Jasikevičius. Baigiantis kėliniui „Barcelona“ sugebėjo persverti rezultatą 51:48.

Ketvirtasis kėlinys: „Barcelona“ – „Real“ 67:74 (18:11, 15:28, 18:9, 16:26)

Antrąjį kėlinį „Barcelona“ pradėjo toliau didindama savo pranašumą. Šarūnas Jasikevičius pataikė du dvitaškius iš eilės ir padidino savo komandos pranašumą iki 8 taškų. Madrido „Real“ greitai sumažino atsilikimą iki 5 taškų. Likus pusei kėlinio iki rungtynių pabaigos „Barcelona“ pirmavo 63:61.

6 min. „Real“ persvėrė rezultatą baudos metimais 65:63.

7 min. Dar vienas dvitaškis ir „Real“ priekyje 67:63.

8 min. Madrido ekipa užsivedusi ir toliau didino pranašumą iki 7 taškų 69:63.

9 min. „Barcelona“ sumažino atsilikimą iki 4 taškų 65:69.

10 min. „Barcelona“ nepataikė tritaškio ir praktiškai prarado viltis išsigelbėti. 74:67.

Startiniai penketai:

„Barcelona“: Marcelinho Huertas, Juanas Carlosas Navarro, C.J Wallace'as, Erazemas Lorbekas, Ante Tomičius.

„Real“: Rudy Fernandezas, Carlosas Suarezas, Nikola Mirotičius, Mirza Begičius, Sergio Llullas.