Antrą kartą varžovus sutriuškinusi „Warriors“ tęsia fenomenalią kelionę

„Golden State Warriors“ toliau yra nesulaikoma šių metų NBA atkrintamosiose varžybose. Antrosiose NBA finalo serijos rungtynėse Oklando ekipa namie 132:113 (40:34, 27:30, 35:24, 30:25) nugalėjo Klivlando „Cavaliers“ ir serijoje iki keturių pergalių pirmauja 2-0.

Tai buvo 14-oji iš eilės „Warriors“ pergalė atkrintamosiose per tiek pat rungtynių. Tai – fenomenali serija, niekada anksčiau nematyta NBA.

„Cavaliers“ šį kartą negelbėjo nė tai, kad trigubą dublį surinko LeBronas Jamesas. Klivlando klubo lyderis per 39 minutes pelnė 29 taškus, atliko 14 rezultatyvių perdavimų ir atkovojo 11 kamuolių, taip 8-ąjį kartą finaluose atlikdamas trigubą dublį. Pagal šį rodiklį jis pasivijo iki tol pirmavusį Magicą Johnsoną.

Visgi „Warriors“ komanda turėjo per daug ginklų. Stephenas Curry taip pat atsakė trigubu dubliu (32 taškai, 11 rezultatyvių perdavimų, 10 atkovotų kamuolių) ir tai buvo pirmas kartas NBA istorijoje, kai finaluose du priešingų komandų žaidėjai surinko trigubus dublius.

S. Curry tai buvo pirmasis trigubas dublis atkrintamosiose varžybose per visą karjerą.

Bene įspūdingiausią savo epizodą jis sukūrė trečiajame kėlinyje, kai vienas prieš vieną įveikė LeBroną ir pelnė taškus iš po krepšio.

Maža to, nesulaikomas buvo Kevinas Durantas, kuris pelnė 33 taškus, atkovojo 13 kamuolių, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, blokavo 5 metimus ir perėmė 3 kamuolius.

„Warriors“ ekipai šiame mače jau vadovavo vyriausiasis treneris Steve`as Kerras, praleidęs didžiąją dalį atkrintamųjų varžybų dėl nugaros skausmų.

Pergalingą pranašumą Oklando ekipa įgijo trečiajame kėlinyje, kurio pradžioje pirmavo vos vienu tašku (67:66), tačiau netrukus spurtavo 10:3 ir įgijo dviženklę persvarą – 83:73. Besibaigiant kėliniui „Warriors“ net 3 minutes nepraleido nė taško ir nutolo 98:83, o po trijų ketvirčių buvo surinkę net 102 taškus.

Skirtumas tarp komandų augo ketvirtajame kėlinyje, kol „Cavaliers“ visiškai pribaigė du iš eilės varžovų tritaškiai. Iš pradžių tolimą metimą smeigė Durantas, netrukus tą patį padarė Curry, rezultatas tapo 121:99 ir Oklando arenoje susirinkę žiūrovai pašėlo.

Po poros minučių „Cavaliers“ pasodino ant suolo visus pagrindinius žaidėjus ir pradėjo ruoštis trečiajam serijos mačui, kuris vyks Klivlande.

Po dvikovos „Cavaliers“ lyderis L. Jamesas nusprendė su žurnalistais bendrauti ne spaudos konferencijoje, o rūbinėje, o tai labai neįprasta tokio lygio varžyboms. Paklaustas, kodėl taip pasielgė, Jamesas tikslaus atsakymo nepateikė.

„Tam yra priežasties. Kokia? Nesakysiu. Bet tai nesusiję su pergalėmis ar pralaimėjimais“, – tikino L. Jamesas.

Neoficialiai kalbama, kad taip L. Jamesas nusprendė dėl to, kad jam kelis kartus teko palaukti, kol ateis jo eilė kalbėti ant podiumo.

Pernai NBA finale „Cavaliers“ irgi pralaimėjo pirmus du serijos mačus Oklande.

„Warriors“ šiame mače pataikė 18 tritaškių, taip pasiekdami NBA finalų rekordą.

„Warriors“: Kevinas Durantas 33 (9/14 dvit., 4/8 trit., 13 atk. kam., 6 rez. perd., 5 blk.), Stephenas Curry 32 (4/11 trit., 11 rez. perd., 10 atk. kam.), Klay Thompsonas 22 (4/7 trit.), Draymondas Greenas 12, Ianas Clarkas 10.

„Cavaliers“: LeBronas Jamesas 29 (11/15 dvit., 14 rez. perd., 11 atk. kam.), Kevinas Love`as 27 (10/16 dvit.), Kyrie Irvingas 19 (6/17 dvit.).