Panevėžys – LKL finale: „Lietkabelio“ veteranai atvertė naują istorijos puslapį

Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkai antradienio vakarą atvertė naują savo istorijos puslapį. LKL pusfinalio ketvirtosiose rungtynėse Aukštaitijos klubas  86:77 (23:19, 17:18, 26:17, 20:23) pranoko Vilniaus „Lietuvos rytą“ ir laimėjęs seriją 3:1 pirmą kartą žais superfinale.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Dėl LKL aukso žiedų panevėžiečiai susikaus su daugkartiniu šalies čempionu Kauno „Žalgiriu“. Sostinės klubas dėl bronzos kausis su Klaipėdos „Neptūnu“.

Panevėžiečiai pakiliai pradėjo dvikovą ir aiškiai dominavo pirmajame kėlinyje, tačiau antrajame ketvirtyje „Lietkabelio“ puolimas užsikirto ir 11:0 atkarpą laimėję svečiai sugrįžo į rungtynes. Vis dėlto dar iki didžiosios pertraukos Kazio Maksvyčio auklėtiniai sugebėjo grąžinti rungtynių svarstykles savo naudai.

Po didžiosios pertraukos vilniečiai dar buvo paviję savo priešininkus, tačiau tuomet iniciatyvos ėmėsi „Lietkabelio“ veteranai. Broliai Lavrinovičiai, Gintaras Leonavičius, Mindaugas Lukauskis bei nenuilstantis australas Benas Madgenas nepaliko savo priešininkams jokių vilčių, susikūrė dviženklį pranašumą ir grėsmingai nurūko į priekį.

Lemiamą ketvirtį vilniečiai pradėjo turėdami 12 taškų deficitą, bet jau įpusėjus kėliniui puikiai žaidusio Tayloro Browno dėka sugebėjo jį panaikinti ir grąžino intrigą (72:72).

Bet antradienio vakarą labiau laimėti norėjo šeimininkai. Legionieriai Benas Madgenas ir Lorenzo Williamas lemiamomis minutėmis žaidė puikiai ir padovanojo „Lietkabeliui“ istorinę šventę.

„Lietkabelis“: Benas Madgenas 24, Žygimantas Skučas 12, Kšištofas Lavrinovičius 12, Lorenzo Williamsas 10.

„Lietuvos rytas“: Tayloras Brownas 18, Corey Fisheris 13, Drew Gordonas 12.