Pasirengimą olimpiniam atrankos turnyrui užbaigė pergale

Panaikinusi 14 taškų deficitą, Lietuvos rinktinė pergale baigė pasirengimo olimpiniam atrankos turnyrui etapą ir į Venesuelą šeštadienį vyks pakelta galva.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Kęstučio Kemzūros auklėtiniai penktadienį Hjustone 90:80 (17:24, 20:20, 31:19, 22:17) nugalėjo Didžiąją Britaniją ir laimėjo antrą draugišką mačą iš penkių.

Visas žaistas kontrolines rungtynes iki šiol pralaimėję britai dominavo pirmoje mačo pusėje. Šarūno Jasikevičiaus ir Lino Kleizos techninės pražangos leido britams laimėti atkarpą 15:0 ir antrajame kėlinyje susikrauti 14 taškų pranašumą.

Bet Martyno Pociaus benefisas po pertraukos įkvėpė lietuvius spurtui. Madrido „Real“ gynėjas trečiojo kėlinio pradžioje pataikė tris tritaškius, vieną tolimą metimą pridėjo Deividas Dulkys ir lietuviai susigrąžino pranašumą – 49:47.

Besibaigiant mačui britai pavijo, bet Paulius Jankūnas pataikė dvitaškį, Jonas Mačiulis pridėjo tolimą metimą ir Lietuvos rinktinė antrą kartą pasirengimo etape parklupdė olimpiados šeimininkus.

Per pasirengimo laikotarpį lietuviai nusileido makedonams, graikams ir rusams – visos šios komandos dalyvaus olimpinėse atrankos varžybose Karakase.

Po dvikovos Lietuvos rinktinės treneris Kęstutis Kemzūra paskelbė galutinį Lietuvos rinktinės sąrašą. Už dvyliktuko ribos liko traumą besigydantis Simas Jasaitis, taip pat Adas Juškevičius ir Antanas Kavaliauskas.

Rinktinė šeštadienį ryte iš Hjustono užsakomuoju lėktuvu išskrenda į Karakasą, kur kitą savaitę pradės kovas olimpiniame atrankos turnyre.

Lietuva: Martynas Pocius 18 (4/4 trit., 4 rez. perd.), Šarūnas Jasikevičius 16 (2/3 dvit., 2/2 trit.), Jonas Mačiulis ir Robertas Javtokas po 9, Mantas Kalnietis (7 rez. perd.) ir Paulius Jankūnas po 8, Linas Kleiza ir Deividas Dulkys po 6, Jonas Valančiūnas 5, Rimantas Kaukėnas 3, Darius Songaila 2.

Didžioji Britanija: Kyle'as Johnsonas 18, Popsas Mensah-Bonsu 16 (10/20 baudų), Joelis Freelandas 14, Nate'as Reinkingas 12 (5/18 metimų).