Lietuvos treko dviratininkai varžybose Baltarusijoje iškovojo tris medalius

Baltarusijos sostinėje Minske vykusiose tarptautinėse dviračių treko varžybose „Grand Prix Minsk“ Lietuvos atstovai iškovojo tris medalius.
Asociatyvinė Reuters/Scanpix nuotr.

Vyrų keirino rungtyje (31 dalyvis) Vasilijus Lendelis iškovojo sidabrą. Jis finale į priekį praleido tik lenką Rafalą Sarneckį. Trečiąją vietą užėmė kazachas Zakis Sultanovas. Svajūnas Jonauskas pasidalijo 13-ąją poziciją.

Pirmojo etapo antrajame važiavime V. Lendelis buvo pirmas, o S. Jonauskas trečiame važiavime finišavo antras. S. Jonauskas trečiajame paguodos važiavime taip pat liko antras ir nepateko į antrąjį etapą. V. Lendelis pusfinalio antrajame važiavime buvo trečias ir iškovojo kelialapį į pagrindinį finalą.

Moterų sprinto rungtyje (10 dalyvių) Miglė Marozaitė pelnė bronzos medalį. Kovoje dėl trečiosios vietos lietuvė 2-0 nugalėjo lenkę Marleną Karvacką (Marlena Karwacka).

M. Marozaitė atrankoje buvo pirma. Ji 200 m distanciją iš eigos įveikė per 11,314 sek. Mūsų šalies dviratininkė ketvirtfinalyje įveikė rusę Jekateriną Koroliovą, o pusfinalyje 0-2 pralaimėjo rusei Tatjanai Kiseliovai.

Vyrų komandų sprinto rungtyje V. Lendelis ir S. Jonauskas kartu su lenku Kamiliu Kuczynskiu pelnė bronzą. Kovoje dėl trečiosios vietos jungtinė Lietuvos ir Lenkijos komanda (44,477 sek.) įveikė Rusijos pirmąją ekipą (44,547 sek.), kurią sudarė Pavelas Jakuševskis, Kirilas Samusenka ir Aleksejus Tkačiovas.

Šioje rungtyje dalyvavo devynios komandos.

Vyrų sprinto rungtyje (32 dalyviai) V. Lendelis užėmė penktąją vietą, o S. Jonauskas – 19-ąją.

Atrankoje V. Lendelis (9,982 sek.) buvo antras, o S. Jonauskas (10,459 sek.) – 18-as. V. Lendelis šešioliktfinalyje įveikė rusą Michailą Dmitrijevą, aštuntfinalyje nugalėjo graiką Nikolajų Pagonį, o ketvirtfinalyje pralaimėjo Kazachstano atstovui Pavelui Vorževui. S. Jonauskas šešioliktfinalyje nusileido Europos čempionato bronzos medalio laimėtojui ukrainiečiui Andrejui Vynokurovui.

Varžybose dalyvavo 178 dviratininkai iš 13 šalių.