„Warriors“ – viena koja NBA finale

Šių metų NBA atkrintamosiose varžybose pasipriešinimo nesulaukiančiai „Golden State Warriors“ ekipai iki didžiojo pirmenybių finalo liko vienas žingsnis.
USA Today Sports/Scanpix nuotr.

Oklando klubas svečiuose 120:108 (29:33, 35:22, 36:33, 20:20) be didesnio vargo vėl parbloškė traumų išretintą San Antonijaus „Spurs“ ekipą.

Dabartiniai lygos vicečempionai Vakarų konferencijos finalo serijoje iki keturių pergalių nutolo jau 3–0. Ketvirtasis ir galimai paskutinysis serijos mačas bus žaidžiamas naktį iš pirmadienio į antradienį.

„Warriors“ tapo trečiuoju klubu NBA istorijoje, laimėjusiu pirmuosius 11 atkrintamųjų varžybų susitikimų. Ateinančią naktį tai pakartoti gali šiemet atkrintamosiose taip pat nesuklupę Klivlando „Cavaliers“ krepšininkai.

„Tokia persvara šioje serijoje manęs nestebina. Mūsų tikslas yra laimėti kiekvienas rungtynes, šių pergalių dėka mes daug išmokstame ir galime įveikti iššūkius.

Žaisti su „Spurs“ visada yra sunku. Kad ir kas pasirodytų aikštelėje, jie visada kovoja. Norint juos įveikti, reikia žaisti gerai“, – po pergalės sakė Stephenas Curry.

Greggo Popovichiaus auklėtiniai varžovams į atlapus kibo tik akistatos pradžioje – antrojo kėlinio pirmosiomis minutėmis šeimininkai pirmavo 35:29.

San Antonijaus ekipa šiame mače vertėsi be traumuotų Kawhi Leonardo ir Tony Parkerio, o pirmajame kėlinyje prarado ir Davidą Lee, kuris susižeidė kelį.

Antrajame kėlinyje „Spurs“ pradėjo strigti, o tuo pasinaudoję svečiai netrukus išlygino rezultatą (41:41) ir perlaužė rungtynių eigą. Prieš ilgąją pertrauką „Warriors“ spurtavo 12:0 ir įgijo dviženklę persvarą 61:49.

Pirmojoje susitikimo pusėje ryškiausiomis spalvomis žibėjo JaVale`as McGee, kuris vos per 13 žaidimo minučių pelnė 16 taškų.

Trečiajame ketvirtyje Teksaso klubas buvo priartėjęs 71:74, tačiau Kevino Duranto ir Stepheno Curry taiklūs metimai greitai leido Mike`o Browno vadovaujamam klubui susigrąžinti dviženklį pranašumą 89:75.

Negana to, „Warriors“ kėlinio pabaigoje spurtavo 9:2 ir pradėjo triuškinti varžovus jau 98:80. Nors paskutiniojo ketvirčio pradžioje „Spurs“ dar mėgino vytis, „Warriors“ vėl atitrūko 115:97 bei užsitikrino pergalę.

Pralaimėtojų gretose rezultatyviausiai žaidęs ir 21 tašką surinkęs Manu Ginobili tapo antruoju vyresniu nei 39-erių krepšininku, NBA konferencijos finale peržengusiu 20 taškų ribą. Iki šiol tai buvo pavykę padaryti tik Kareemui Abdul-Jabbarui.

„Spurs“: Manu Ginobili 21, LaMarcusas Aldridge‘as 18, Jonathonas Simmonsas 14, Pau Gasolis 12 (10 atk. kam.).

„Warriors“: Kevinas Durantas 33 (10 atk. kam.), Stephenas Curry 21, Klay Thompsonas 17, JaVale‘as McGee 16.