Krepšinis: jauniai pasaulio čempionatą pradėjo nesėkme

Penktadienį Kaune, „Žalgirio“ arenoje, prasidėjusio antrojo pasaulio jaunių (iki 17 metų) vaikinų krepšinio čempionato B grupės rungtynėse šeimininkė Lietuvos rinktinė po pratęsimo 63:69 pralaimėjo Kanados krepšininkams.
ELTA nuotr.
ELTA nuotr.

Pirmąjį ketvirtį lietuviai laimėjo 17:13, o 19-ąją min. buvo įgiję 13 taškų pranašumą 38:25. Iki ilgosios pertraukos kanadiečiai sumažino atsilikimą iki aštuonių taškų 30:38, o trečiąjį kėlinį pradėjo spurtu 8:0 ir išlygino rezultatą 38:38.

Prieš lemiamą ketvirtį nei viena komanda neturėjo pranašumo – 47:47. Ketvirtajame kėlinyje lietuviai šiek tiek atitrūko – 54:47, bet, likus žaisti 5 min., Kanados komanda sumažino skirtumą iki dviejų taškų 54:56.

Likus 1 min. 40 sek., Žydrūnas Jurgutis tritaškiu padidino šeimininkų persvarą iki penkių taškų 61:56, bet kanadiečiai pelnė penkis taškus iš eilės ir išplėšė pratęsimą. Rezultatą išlygino tritaškį, likus 11 sek., pataikęs Marialas Shayokas.

Pratęsime Lietuvos rinktinei pavyko pelnyti tik du taškus – vienintelį taiklų metimą iš po krepšio, likus žaisti 7 sek., pataikė Ernestas Serkevičius. Kanadiečiai per papildomas 5 min. surinko 8 taškus ir šventė pergalę.

Pauliaus Juodžio treniruojamai Lietuvos rinktinei po 13 taškų pelnė Ž. Jurgutis, Lukas Grabauskas ir Edvinas Šeškus (14 atk. kam., 6 klaidos).

Kanados komandoje po 16 taškų surinko M. Shayokas ir Kevinas Zabo.

Lietuviai šeštadienį 18.10 val. žais su Pietų Korėjos krepšininkais.

Pasaulio čempionate, kuris baigsis liepos 8 dieną, dalyvauja 12 komandų, suskirstytų į dvi grupes. Į ketvirtfinalį pateks 1–4 vietas grupėse užimsiančios ekipos.