Lietuvos šuolininkas į aukštį iškovojo sidabrą

Helsinkyje vykstančiame Europos lengvosios atletikos čempionate Lietuvos šuolininkas į aukštį Raivydas Stanys netikėtai iškovojo sidabro medalį.
LAF nuotr.
LAF nuotr.

Lietuvos sportininkas finalą pradėjo sėkmingu šuoliu 2.15 m aukštyje, po to turėjo problemų su 2.20 m – įveikė tik trečiu bandymu, o 2.24 m vėl peršoko iš karto, teigiama Lengvosios atletikos federacijos (LAF) pranešime.

Varžybas 2.28 m aukštyje tęsė 9 šuolininkai. R. Stanys įveikė šį aukštį antru bandymu ir pakartojo asmeninį rekordą. Antru šuoliu jam pakluso ir 2.31 m.

Kova dėl aukso su britu Robbie Grabarzu vyko 2.33 m aukštyje. Jo įveikti nepavyko abiem ir pagal bandymų skaičių čempionu tapo anglas, o R. Stanys bus apdovanotas sidabro medaliu.

Pasak LAF, Helsinkis – laimingas miestas Lietuvos šuolininkams į aukštį. 1971 metais aukso medalį jame laimėjo Kęstutis Šapka, tapęs pirmuoju Lietuvos lengvaatlečiu Europos čempionu.

Primename, kad ketvirtadienį Europos čempionato bronzos medalį 100 metrų bėgimo rungtyje iškovojo Lina Grinčikaitė.