A. Skujytė Europos čempionato rutulio stūmimo rungtyje – 11-a

Helsinkyje (Suomija) vykstančio 21-ojo Europos lengvosios atletikos čempionato moterų rutulio stūmimo rungties finale penktadienį Lietuvos atstovė Austra Skujytė užėmė 11-ąją vietą.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

32-ejų metų lietuvė sėkmingiausiu, pirmuoju, bandymu rutulį nustūmė 16 m 53 cm.

Trečiuoju mėginimu Lietuvos sportininkė rutulį nustūmė 16 m 50 cm, o antrasis bandymas nebuvo įskaitytas.

„Savo pasirodymą vertinu gerai, – po Europos čempionato kovų teigė A. Skujytė. – Mano tikslas buvo patekti į finalą. Jį ir pasiekiau. Finale norėjau nustumti už septyniolikos metrų ribos. Gaila, tačiau nepavyko. Nors būta įvairiausių kalbų, šiuo metu jaučiuosi išsigydžiusi visas traumas. Dabar tęsiu pasiruošimą Londono olimpinėms žaidynėms, ten, tikiuosi, viskas bus gerai.“

Atrankos varžybose, kuriose dalyvavo 18 sportininkių, Londono olimpinių žaidynių septynkovės varžyboms besirengianti A. Skujytė buvo taip pat 11-a (16 m 73 cm).

Europos čempione tapo vokietė Nadine Kleinert – 19 m 18 cm. Sidabras atiteko rusei Irinai Tarasovai (18 m 91 cm), o bronza – italei Chiarai Rosai (18 m 47 cm.).

Trečiadienį A. Skujytė dalyvavo ir šuolio į aukštį rungtyje, tačiau joje neįveikė atrankos barjero.