„Neptūnas“ Klaipėdoje išlygino LKL pusfinalio su „Žalgiriu“ serijos rezultatą

„Tete-a-Tete Casino LKL“ čempionato antrose pusfinalio rungtynėse Klaipėdos „Neptūnas“ mėgins reabilituotis po Kaune nuo „Žalgirio“ gauto skambaus antausio.
M. Girdžiūnas. BNS nuotr.

LKL pusfinalio serijoje kovojama iki trijų pergalių. Pirmasis Kaune vykęs mačas „Neptūnui“ buvo išskirtinai nesėkmingas – Dainiaus Adomaičio auklėtiniai rungtynes žalgiriečiams pralaimėjo 54:83.

„Neptūnas“ nuo pat rungtynių pradžios šovė į priekį 11:1 ir išsaugojo iniciatyvą per pirmas 10 žaidimo minučių (19:8). Po pirmo kėlinio klaipėdiečiai turėjo 7 taškų pranašumą (21:14).

Antrame ketvirtyje aikštės šeimininkai toliau diktavo savo sąlygas (30:20, 34:25, 37:27). Po 20 min. kovos „Žalgiris“ buvo atsilikęs 9 taškais (42:33).

Trečiame ketvirtyje svečiai iš Kauno spurtavo ir ėmė lipti varžovams ant kulnų (45:43, 47:45). Mindaugo Girdžiūno ir Cristopherio Loftono tritaškiai metimai vėl atitolino „Neptūną“ (53:45). Nervinga atkarpa baigėsi įspūdingu Arvydo Šikšniaus bloku ir fantastišku Ch. Loftono tritaškiu su sirena beveik iš vidurio aikštės (60:49).

Lemiamą kėlinį atkarpa 2:11 pradėjo „Žalgiris“ ir sumažino atsilikimą (62:60). Po abipusių nerezultatyvių atakų Paulius Jankūnas sumažino kauniečių deficitą iki minimumo (67:66). „Neptūno“ lyderiu tapęs Arnas Butkevičius savo tritaškiais kėlė ant kojų visą „Švyturio“ areną (70:66). Likus 36 sek. Jerai Grantas pataikė tik vieną baudą (71:68), bet žalgiriečių atakoje Artūras Milaknis prarado kamuolį. Pražanga sustabdytas Vytautas Šarakauskas įmetė tik vieną baudą (72:68). Žalgiriui išsigelbėti liko 16 sek.

„Neptūnas“ – „Žalgiris“ – 73:70 (21:14, 21:19, 18:16), – serija 1-1.

Kitame LKL pusfinalyje tarpusavyje kovoja Vilniaus „Lietuvos rytas“ ir Panevėžio „Lietkabelis“. Ten po pirmųjų rungtynių serijoje iki trijų pergalių 1-0 pirmauja vilniečiai.