Netikėtą herojų radę „Celtics“ išplėšė kelialapį į konferencijos finalą

Isaiah Thomasas yra ketvirtųjų kėlinių meistras, bet bent vienoms rungtynėms jis šį vardą turėjo perleisti komandos draugui. Kelly Olynykas lemiamame ketvirtyje pelnė 14 iš savo 26 taškų ir atvedė Bostono „Celtics“ į pergalę lemiamose NBA Rytų konferencijos pusfinalio serijos rungtynėse.

„Celtics“ namie 115:105 (27:23, 26:32, 32:24, 30:26) nugalėjo Vašingtono „Wizards“ ir laimėjo seriją 4-3. Konferencijos finale jie kausis su titulą ginančia Klivlando „Cavaliers“ ekipą.

Du iš eilės I. Thomaso tritaškiai trečiojo kėlinio pabaigoje pradėjo „Celtics“ spurtą, kurį vainikavo to patiesI.  Thomaso tolimas metimas, po kurio šeimininkai nutolo 94:81. Kelių minučių atkarpą trečiojo ketvirčio pabaigoje ir ketvirto pradžioje jie laimėjo 18:2.

„Wizards“ tai neišmušė iš vėžių ir po minutės pertraukėlės jie greitai pelnė 7 taškus iš eilės, taip sugrąžindami intrigą (88:94). Visgi tada darbo ėmėsi K. Olynykas.

Po 5 iš eilės kanadiečio taškų „Celtics“ nutolo 101:93. Bradley Bealas tada smeigė tritaškį su pražanga, realizavo ir baudą, taip per vieną ataką nukirpdamas deficitą pusiau, bet kitoje aikštės pusėje K. Olynykas pasižymėjo dvitaškiu.

Po kelių atakų „Celtics“ aukštaūgis vėl priminė apie save – iš pradžių jis perskrodė varžovų gynybą ir pelnė du taškus iš po krepšio, po to pridėjo tritaškį ir Bostono klubas nutolo nepavejamai – 110:100.

„Varžovai skiria daug dėmesio Isaiah Thomasui, todėl jis sukuria progas kitiems žaidėjams. Mums tereikia jas išnaudoti“, – po dvikovos kalbėjo K. Olynykas.

„Celtics“ ginklu lemiamose serijos rungtynėse tapo atsarginių žaidėjų indėlis. K. Olynykas buvo antras pagal rezultatyvumą komandoje, o visi Bostono klubo atsarginiai surinko 48 taškus, kai „Wizards“ – vos 5, kuriuos pelnė vienintelis Bojanas Bogdanovičius.

„Kelly buvo mūsų MVP. Jis darė viską, pataikė tritaškius, atkovojo kamuolius. Jis buvo svarbi mūsų pergalės priežastis“, – po dvikovos komandos draugą gyrė I. Thomasas.

Vašingtono komandos negelbėjo nė fantastiškas rungtynes sužaidęs Bradley Bealas, kuris pelnė 38 taškus.

Johnas Wallas pridėjo 18 taškų ir 11 rezultatyvių perdavimų, tačiau jis prametė paskutinius 11 savo metimų iš žaidimų, įskaitant 7 tritaškius.

„Celtics“ komandai tai buvo 30-osios klubo istorijoje septintosios serijos rungtynės, iš kurių 22 pasibaigė pergalėmis. „Wizards“ tokias rungtynes žaidė 11-ąjį kartą, pirmą nuo 1979 metų.

Į konferencijos finalą sugrįžo po penkerių metų pertraukos.

„Geras dalykas tai, kad turime savo aikštės pranašumą. Mumis nelabai kas tikėjo ar tiki, bet konferencijos finale gali nutikti bet kas“, – žadėjo I. Thomasas.

„Celtics“: Isaiah Thomasas 29 (12 rez. perd.), Kelly Olynykas 26 (8/8 dvit., 2/6 trit.), Alas Horfordas 15 (6 atk. kam., 5 rez. perd.), Jae Crowderis 14, Marcusas Smartas 13 (6 atk. kam.).

„Wizards“: Bradley Bealas 38 (7/12 dvit., 5/10 trit.), Otto Porteris 20 (10 atk. kam.), Johnas Wallas (7/15 dvit., 1/8 trit., 11 rez. perd.) ir Markieffas Morrisas (9 atk. kam.) po 18.