K. Navickas ir A. Stapušaitytė vėl tapo Lietuvos badmintono čempionais

Praėjusį savaitgalį vyko 55-asis Lietuvos asmeninis badmintono čempionatas. Šių, vienų svarbiausių Lietuvos badmintono federacijos kalendoriuje, varžybų metu išaiškinti ir apdovanoti patys pajėgiausi šalies badmintonininkai, teigiama federacijos pranešime spaudai.
A. Stapušaitytė. Lietuvos badmintono federacijos nuotr.

Šiais metais čempionate dalyvavo 69 sportininkai iš 15 stipriausių Lietuvos badmintono klubų, tarp jų ir penki geriausi Lietuvos rinktinės nariai Kęstutis Navickas, Akvilė Stapušaitytė, Gerda Voitechovskaja, Vytautė Fomkinaitė ir Povilas Bartušis, prieš savaitę sugrįžę iš Europos čempionato.

Lietuvos čempionato metu daugkartiniai Lietuvos čempionai, olimpiečiai K. Navickas ir Olandijoje besitreniruojanti A. Stapušaitytė dar kartą įrodė, kad šiuo metu yra pajėgiausi šalies badmintonininkai, ir kad artimiausiems varžovams dar reikia nemažai prakaito išlieti treniruočių metu, norint prilygti lyderiams.

Vyrų vienetų kategorijoje dominavo Kęstutis Navickas. Prieš porą savaičių Europos čempionate puikiai pasirodęs ir devintąją vietą iškovojęs K. Navickas apgynė Lietuvos čempiono vardą finale įveikęs šiuo metu paties treniruojamą Kazimierą Dauskurtą, rezultatu 21:9, 21:17. Trečioje vietoje liko jaunas sportininkas iš Kauno Markas Šamesas (treneris J. Špelveris), mažajame finale įveikęs kitą kaunietį Tomą Vaškevičių 21:13, 21:7.

Dėl įtempto Olimpinės atrankos varžybų grafiko praėjusių metų Lietuvos čempionatą praleidusi sportininkė Akvilė Stapušaitytė šiais metais užtikrintai įveikė pagrindines savo varžoves ir susigrąžino moterų vienetų ketegorijos čempionės titulą. Dar prieš Europos čempionatą atsinaujinusi sportininkės trauma nesutrukdė jai finale įveikti klaipėdietę Gerdą Voitechovskają (treneris D. Narvilas) rezultatu 21:8, 21:15. Praėjusių metų Lietuvos čempionė kaunietė Vytautė Fomkinaitė (treneris J. Špelveris) šiais metais liko trečia. Trečiąją vietą ji iškovojo įveikusi vilnietę Vaivą Žymantaitę.

Tiek vyrų finale susikovęs K. Dauskurtas, tiek Vaiva Žymantaitė puikiai mūsų šaliai atstovauja aukščiausio lygio Pasaulio ir Europos kurčiųjų varžybose. Sportininkai yra iškovoję nemažai garbingų titulų. Dėl savo sportinių pasiekimų ir Lietuvos garsinimo užsienyje, K. Dauskurtas net porą kartų buvo nominuotas Lietuvos metų sportininko su negalia rinkimuose.

Vyrų dvejetų kategorijos čempionais tapo kartu besitreniruojantys K. Navickas ir Povilas Bartušis finale nugalėję Alano Palvino ir Renaldo Šilerio duetą rezutatu 21:13, 21:11. Treti liko kretingiškis Edgaras Slušnys ir šakietis Mindaugas Dagilis, mažajame finale įveikę vilniečius Saulių Šaltmerį ir Vilmantą Pratusevičių.

Moterų dvejetų kategorijoje čempionėmis tapo jėgas čempionato metu suvienijusios olimpietė A.Stapušaitytė ir praėjusių metų vienetų čempionė Vytautė Fomkinaitė. Jų duetas finale atlaikė ir įveikė rimtą pasipriešinimą iš Klaipėdoje besitreniruojančių Rebekos Aleksevičiūtės ir Gerdos Voitechovskajos (treneris D. Narvilas). Susitikimas baigėsi rezultatu 21:19, 21:16.

Trečiąją vietą iškovojo kaunietės Indrė Petrulaitienė ir Rasa Šulnienė ne mažiau įtemptame susitikime dėl bronzos medalių įveikusios Smešo klubo žaidėjos Vaidos Lekavičiutės ir Vilniaus CBC klubo atstovės Aurelijos Pakšytės porą rezultatu 21:16, 21:17.

Mišrių dvejetų finale savo pranašumą įrodė Povilas Bartušis ir Vaida Žymantaitė įveikė kauniečių porą Marką Šamesą ir Vytautę Fomkinaitę (treneris J. Špelveris). Daug gražių emocijų žiūrovams padovanojęs finalinis susitikimas baigėsi rezultatu 22:20, 21:17. Bronzos medaliais pasipuošė klaipėdiečių pora Karolis Eimutaitis ir Gerda Voitechovskaja (treneris D. Narvilas), įveikę kretingiškius E. Slušnį ir Vaidą Lekavičiutę rezultatu 21:8, 21:19.