J. Valančiūno sezonas baigtas: „Raptors“ sausai nušluoti čempionų

Toronto „Raptors“ atrodė beperimantys iniciatyvą ketvirtosiose NBA Rytų konferencijos pusfinalio serijos rungtynėse, tačiau Kyrie Irvingas turėjo kitų minčių.

Klivlando „Cavaliers“ įžaidėjas lemiamu rungtynių metu pelnė 11 taškų iš eilės ir jo vedama NBA čempionų titulą ginanti komanda žengė į konferencijos finalą.

Ketvirtosiose pusfinalio serijos rungtynėse „Cavaliers“ 109:102 (28:28, 33:21, 24:31, 24:22) nugalėjo „Raptors“ ir laimėjo seriją 4–0. Konferencijos finale „Cavaliers“ kausis su Bostono „Celtics“ – Vašingtono „Wizards“ poros laimėtojais.

„Cavaliers“ tapo pirmąja komanda NBA istorijoje, kuri dvejus metus iš eilės laimėjo pirmas 8 atkrintamųjų varžybų rungtynes. Šį kartą dėl pergalės Klivlando krepšininkams teko paprakaituoti labiau nei per pirmas trejas serijos rungtynes.

Vienu metu 16 taškų deficitą turėję Toronto krepšininkai atkuto lemiame kėlinyje ir po Serge`o Ibakos dvitaškio su pražanga išsiveržė į priekį 93:92. Tuomet atėjo eilė pasireikšti Irvingui.

„Cavaliers“ įžaidėjas pataikė sudėtingą tritaškį, po to pridėjo dvitaškį prasiveržimu ir tada – dar 6 taškus. Galiausiai LeBronas Jamesas smeigė tritaškį ir „Cavaliers“ persvara išaugo iki 106:95.

Jamesas pelnė 35 taškus ir kartu su Irvingu (27 taškai) surinko daugiau nei pusę visų komandos taškų.

Jonas Valančiūnas paskutiniame sezono mače aikštėje praleido 25 minutes, per kurias pelnė 8 taškus (4/10 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai), atkovojo 5 kamuolius, blokavo 3 metimus, perėmė 1 kamuolį ir kartą prasižengė. Jo +/- rodiklis buvo geriausias komandoje (+3).

Už ginčus su teisėjais JV trečiojo kėlinio pradžioje buvo nubaustas technine pražanga ir tai iliustravo jo gana sudėtingą vakarą. Daugelis lietuvio pramestų metimų išsisukdavo iš lanko, pro šalį skriejo ir jo bandymas atakuoti krepšį iš trijų taškų zonos.

Valančiūnas šį sezoną sužaidė 90 rungtynių, per kurias aikštėje vidutiniškai praleisdavo po 25 minutes, pelnydavo po 11,9 taško, atkovodavo po 9,2 kamuolio ir rinkdavo po 14,6 naudingumo balo. Lyginant su praėjusiu sezonu, smuko ir pelnytų taškų, ir atkovotų kamuolių rodikliai.

Valančiūnas dabar turės daugiau nei du mėnesius atostogų – Lietuvos rinktinės treniruočių stovyklos pradžia bus tik liepos 21 dieną.

Tuo metu „Cavaliers“ dabar turės užtektinai laiko pasiruošti konferencijos finalui. Kitoje pusfinalio serijoje „Celtics“ pirmauja 2-1 ir Klivlando ekipos varžovai nebus žinomi dar bent kelias dienas.

„Cavaliers“ snaieris Kyle`as Korveris per pirmą mačo pusę pelnė 16 taškų ir taip sužaidė rezultatyviausią atkrintamųjų rungtynių pusę per savo karjerą.

„Cavaliers“ trečiajame kėlinyje po Jameso tritaškio įgijo didžiausią persvarą – 67:51. Valančiūnas netrukus pelnė savo 6-ąjį tašką, bet po to ilgam sėdo ant suolo.

Žaisdami žemesniu penketu, „Raptors“ antrąją trečiojo kėlinio pusę spurtavo ir sumažino atsilikimą iki kovinio – 72:76 po DeRozano dvitaškio.

„Cavaliers“ tada vėl spurtavo ir po Channingo Frye tritaškio susigrąžino dviženklę persvarą (85:75), bet šeimininkai nebuvo linkę lengvai jų paleisti ir ketvirto kėlinio pradžioje po P.J. Tuckerio tritaškio priartėjo iki 83:85. Galiausiai Ibakos metimas šeimininkus išvedė į priekį, bet paskutinis žodis priklausė Irvingui.

„Raptors“: Serge'as Ibaka 23 (8/12 dvit., 2/6 trit.), DeMaras DeRozanas 22 (8 rez. perd.), Cory Josephas 20 (12 rez. perd., 6 atk. kam.). P.J. Tuckeris 14 (12 atk. kam.), Normanas Powellas 10 (6 atk. kam.).

„Cavaliers“: LeBronas Jamesas 35 (6/10 dvit., 5/12 trit., 9 atk. kam., 6 rez. perd., 6 kld.), Kyrie Irvingas 27 (9 rez. perd., 5 atk. kam., 4 per. kam.), Kyle'as Korveris 18, Channingas Frye 10.

„Raptors“ antras rungtynes iš eilės vertėsi be čiurnos traumą patyrusio Kyle`o Lowry.