Lietuvos vyrų rankinio rinktinė iškovojo svarbią pergalę Belgijoje

2018 metų Europos vyrų rankinio čempionato atrankos varžybų trečiosiose 7 grupės rungtynėse trečiadienį Lietuvos rinktinė išvykoje 33:29 (15:18) nugalėjo Belgijos komandą ir iškovojo antrąją pergalę.
Lietuvos vyrų rankinio rinktinė, DELFI.lt nuotr.

Antrojo kėlinio pradžioje lietuviai atsiliko 5 įvarčiais (16:21), bet tuomet pelnė 5 įvarčius iš eilės ir išlygino rezultatą (21:21). Po kelių minučių mūsiškiai išsiveržė į priekį 25:24, o likus žaisti mažiau nei 6 min. lietuviai įgijo 4 įvarčių persvarą (30:26). Puolime nesulaikomai žaidę lietuviai išsaugojo šį pranašumą iki mačo pabaigos ir šventė svarbią pergalę.

Lietuvos ekipai net 13 įvarčių pelnė Aidenas Malašinskas, 8 – Jonas Truchanovičius, po 3 – Skirmantas Plėta bei Mindaugas Dumčius, po 2 – Tadas Stankevičius ir Valdas Drabavičius, po 1 – Rolandas Bernatonis bei Gintaras Cibulskis.

Trečiąją nesėkmę patyrusioje Belgijos komandoje 11 kartų pasižymėjo Damianas Kedziora.

„Nuotaikos geros, nors rungtynės buvo labai sunkios. Tikėjomės, kad bus nelengva, bet kad taip sunkus bus, tai nesitikėjome. Atrodo, kad esame išanalizavę varžovus, viską žinojome, bet pusantro kėlinio mums nepavyko dirbti pilna jėga, – po rungtynių sakė Lietuvos rinktinės treneris Artūras Juškėnas. – Belgai mūsų nenustebino, jie žaidė taip, kaip ir tikėjomės. Tiesiog pradžioje jie buvo per greiti, o mes treniruočių procese sugebėjome suimituoti jų tokio greito žaidimo, tačiau mes pademonstravome lietuvišką charakterį. Būtent jis padovanojo mums šią pergalę. Svarbiausias faktorius buvo vienybė. Nebuvo jokios panikos po katastrofiško pirmo kėlinio, toliau vykdėme tai, ką buvome suplanavę“.

Kitas rungtynes lietuviai žais sekmadienį Vilniuje su ta pačia Belgijos komanda.

„Nu ateikit palaikyti mūsų, bent 3-4 tūkstančiai“, – sirgalių paramos prašė A. Juškėnas.

Kitame grupės susitikime trečiadienį Norvegijos rinktinė namuose 35:30 įveikė prancūzus.

Šiuo metu grupėje po 4 taškus turi Prancūzijos, Norvegijos ir Lietuvos komandos.

Atrankoje kovoja 28 rinktinės, suskirstytos į septynias grupes. Į kitą etapą pateks 1-2 vietas grupėse užimsiančios komandos ir geriausia iš trečiąsias pozicijas užimsiančių ekipų.

Grupės lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, taškai).