LKL finalas: „Žalgiris“ – „Lietuvos rytas“ 72:45

Kauno „Žalgiris“ savo žiūrovų akivaizdoje nušlavė vilniečius 72:45 ir serijoje iki keturių pergalių išsiveržė į priekį 3:0.

BFL nuotr.
BFL nuotr.

Pirmi du serijos susitikimai šią savaitę baigėsi „Žalgirio“ pergalėmis 88:73 namie antradienį ir 77:71 išvykoje ketvirtadienį.

Rungtybės:

3:0, 1 min. Lafayette‘as pataiko tritaškį per iškeltas Jomanto rankas.

3:2, 1 min. Katelynas kitoje aikštės pusėje atsako dvitaškiu su pražanga, bet bauda skrieja pro šalį.

6:2, 1 min. Darjušas taip pat pelno dvitaškį su pražanga, tačiau išnaudoja ir baudos metimą. Tiksli „Žalgirio“ rungtynių pradžia.

6:4, 3 min. Seibutis dukart tikslus nuo baudų linijos, nė karto nuo baudų linijos nepataiko Lafayette'as, o netrukus jo metimas po atkovoto kamuolio puolant net neliečia lanko.

8:6, 4 min. Vienintelis likęs „Lietuvos ryto“ vidurio puolėjas Lydeka lygina rezultatą, „Žalgirį“ vėl į priekį išveda Lydekai atsirevanšuodamas Darjušas. Netrukus Lydeka po antrosios pražangos sėda ant suolelio, jį keičia Zubčičius.

12:6, 5 min. Darjušas vėl tikslus iš artimos distancijos, netrukus jis sėkmingai stabdo „Lietuvos ryto“ puolimą išmušamas kamuolį. Kitoje aikštės pusėje Kaukėnas pataiko tolimą dvitaškį.

14:6, 6 min. Minutės pertraukėlė, naudingesnė „Lietuvos rytui“. „Žalgirio“ priekinė linija kol kas visa galva pranašesnė – kauniečiai atkovojo 8 kamuolius, svečiai – tik 3. Lydeka ir Zubčičius neprilygsta „Žalgirio“ aukštaūgiams, Darjušo sąskaitoje – jau 7 taškai.

15:6, 8 min. „Žalgirio“ priekinė linija galinga ir puldama, ir gindamasi. „Lietuvos ryto“ žaidėjų reidai po krepšiu stabdomi, baudos aikštelėje karaliauja Javtokas ir broliai Lavrinovičiai.

18:8, 9 min. Po daugiau nei penkių minučių pertraukos Seibutis nutraukia taškų badą, bet tritaškiu atsako Kšištofas.

21:8, po I kėl. Popovičius baigia kėlinį dvitaškiu. Tai prasčiausias „Lietuvos ryto“ ketvirtis finalo serijoje. Kur kas rezultatyviau vilniečiai žaidė per pirmą serijos mačą Kaune, kai po pirmo kėlinio atsiliko 18:32 ir tuomet intrigos dvikovoje nebuvo.
21:10, 11 min. Blūmas pelno dešimtą vilniečių tašką. Eimantas Bendžius ir Tomislavas Zubčičius net nemeta į krepšį, kai būna visiškai laisvi. „Lietuvos rytas“ per pirmą kėlinį pataikė 3/14 metimų ir situacija nesitaisys, jei jaunimas bijos žiūrėti į krepšį.
25:12, 13 min. Javtokas lengvai tvarkosi su Lydeka – du iš eilės taiklūs Lietuvos rinktinės vidurio puolėjo dvitaškiai, Lydeka savo ruožtu prameta.

28:12, 14 min. Tritaškį smeigia Kuzminskas, jis tampa septintu krepšininku, pelniusiu taškus „Žalgiriui“. „Lietuvos rytas“ sminga vis giliau.

30:12, 15 min. Lydeka praranda kamuolį vos pradėjęs ataką, Kuzminskas įveikią Lydeką ir pelno dvitaškį.

33:14, 15 min. Seibutis pelno dar du taškus „Lietuvos rytui“, jo sąskaitoje – 8 taškai, tai daugiau nei pusę komandos taškų. Bet dar vieną tritaškį smeigia šeimininkai, šįkart Juškevičius.

33:14, 16 min. „Žalgiris“ pataikė pusę mestų tritaškių (4/8), vilniečiai iš septynių bandymų neįmetė nė sykio. Be to, „Lietuvos rytas“ itin prastai atakuoja ir dvitaškius – dėl galingos „Žalgirio“ priekinės linijos gynybos įmetė tik 5/16 (31 proc.).

33:17, 16 min. Pirmą tritaškį pataiko Nedovičius, tačiau tikrai ne tokį, kokį norėjo. Serbo tritaškis taiklus nuo lentos.

33:19, 17 min. Dar du Nedovičiaus taškai per greitą ataką garantuoja, kad „Lietuvos ryto“ antrasis kėlinys bus rezultatyvesnis nei pirmasis. Tačiau kažin, ar tai guodžia svečius – skirtumas lieka dviženklis.

33:21, 18 min. Seibučio dvitaškis per greitą ataką ir spurtas 7:0.

39:21, 20 min. Lafayette'as pataiko dvitaškį su varžovo pražanga.

39:24, po II kėl. Bendžius įmeta antrą svečių tritaškį, įpusėjus dvikovai šeimininkų persvara lieka 15 taškų.

43:26, 22 min. Bendžius per greitą ataką įmeta iš po krepšio, bet netrukus Darju6as atsako dvitaškiu, o Nedovičiaus tritaškis net neliečia lanko.

46:28, 24 min. Seibučio dvitaškis, į kurį Kuzminskas atsako tritaškiu. Persvara tik auga.

49:28, 25 min. Kšištofo tritaškis pirmą kartą atitolina šeimininkus didesniu nei 20 taškų pranašumu.

49:28, 27 min. Dar viena minutės pertraukėlė. Broliai Lavrinovičiai kartu pelnė 21 tašką – beveik tiek pat, kiek visa varžovų komanda. Tritaškius vilniečiai meta košmariškai – 2/13 (15 proc.).

53:30, 29 min. Popovičiaus reidas po krepšiu per greitą ataką, į kurį Lydeka atsako dvitaškiu. „Žalgirio“ pranašumas buvo pasiekęs 25 taškus.

54:34, 32 min. Buterlevičius pataiko trečią vilniečių tritaškį.

56:34, 32 min. „Žalgiris“ perima kamuolį lygioje vietoje, Kaukėnas pelno taškus.

58:34, 33 min. Dar du Kaukėno taškai.

61:34, 34 min. Babrauskas baudžiamas nesportine pražanga, Kaukėnas pataiko du baudos metimus. Netrukus vieną baudos metimą pataiko ir Juškevičius.

61:36, 35 min. Zubčičiaus galingas dėjimas į krepšį.

66:40, 37 min. „Žalgiris“ ir toliau žaidžia kietai, stabdo varžovus pražangomis, o po Zubčičiaus dviejų taiklių baudos metimų Juškevičius pelno dvitaškį su pražanga.

68:43, 38 min. Juškevičius pataiko dar du baudos metimus, Buterlevičius įmeta tik vieną.

72:45. „Žalgiris“ laimi be didesnio vargo ir serijoje pirmauja 3-0.